W zaległym meczu 17. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Miasto Szkła Krosno pokonało we własnej hali drużynę Polfarmexu Kutno 70:51. To 13. wygrana krośnian w tym sezonie ligowym.


Miasto Szkła Krosno – Polfarmex Kutno 70:51

Kutnianie musieli przystąpić do spotkania bez Devante Wallace’a, który opuścił drużynę i przeniósł się do zespołu rywala, czyli Miasta Szkła Krosno. Polfarmex rozpoczął ten mecz w fatalnym stylu. Duża nieskuteczność, słaba postawa w obronie i krośnianie mogli budować przewagę. Dobrze radził sobie Dariusz Oczkowicz, punkty dorzucał także Dino Pita i po dziesięciu minutach gry gospodarze prowadzili różnicą aż 14 punktów. W drugiej odsłonie spotkania gra kutnian wyglądała niewiele lepiej. Dorobek punktowy drużyny powiększali D.J. Thompson, Maksym Sałasz oraz Arkadiusz Kobus. Podopieczni trenera Michała Barana kontrolowali przebieg gry i utrzymywali przewagę wypracowaną w pierwszej kwarcie. Ostatecznie po pierwszej połowie krośnianie prowadzili 39:22.

W trzeciej kwarcie gra przyjezdnych była dramatyczna. Kutnianie nie byli w stanie zdobyć punktów, a gospodarze to wykorzystywali, powiększając swoją przewagę. Bardzo dobrze grał Dariusz Wyka, trafiał także Dino Pita i przed decydującą kwartą Miasto Szkła miało 26 punktów przewagi. W ostatniej odsłonie meczu Polfarmex zaczął zmniejszać straty, ale te były tak ogromne, że wciąż wyglądało to fatalnie. Kutnianom udało się wygrać czwartą kwartę, ale na niewiele się to zdało, bo to Miasto Szkła mogło cieszyć się z wysokiej wygranej.

Najlepiej w tym spotkaniu spisał się Dino Pita, który zdobył 14 punktów i miał 6 zbiórek. Double-double zanotował Dariusz Wyka, który miał 10 punktów i 10 zbiórek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here