W meczu 25. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Anwil Włocławek pokonał na wyjeździe drużynę PGE Turowa Zgorzelec 90:83. Dla włocławian to już siódma wygrana z rzędu. Zwycięstwa odniosły także drużyny Miasta Szkła Krosno, Rosy Radom, Stelmetu BC Zielona Góra oraz Energi Czarnych Słupsk.

PGE Turów Zgorzelec – Anwil Włocławek 83:90

Od początku spotkania lepiej radzili sobie koszykarze z Włocławka. Bardzo dobrze radzili sobie Nemanja Jaramaz oraz Paweł Leończyk, a goście objęli kilku punktowe prowadzenie. W ekipie gospodarzy dorobek punktowy powiększał Michał Michalak, ale to podopieczni trenera Igora Milicicia prowadzili po dziesięciu minutach gry różnicą 5 punktów.  W drugiej odsłonie spotkania włocławianie kontrolowali przebieg gry i utrzymywali bezpieczną przewagę. Kolejne punkty dorzucał Leończyk, skuteczny pod koszem był także Josip Sobin. Wśród zgorzelczan w dalszym ciągu najlepiej radził sobie Michał Michalak, skuteczną akcją popisał się również Tweety Carter. Po pierwszej połowie przyjezdni prowadzili 45:37.

Znakomicie trzecia kwarta rozpoczęła się dla gospodarzy, którzy zanotowali serię 8:0 i po trójce Bartosza Bochno doprowadzili do remisu. O przerwę musiał prosić trener Igor Milicić. Po tym czasie dwukrotnie za trzy przymierzył Nemanja Jaramaz i Anwil ponownie prowadził. W końcówce trzeciej odsłony meczu ponownie lepsi byli zgorzelczanie i po trzydziestu minutach gry na tablicy wyników widniał remis 58:58. Ostatnią część spotkania lepiej rozegrali przyjezdni. Ważną trójkę trafił Paweł Leończyk, a w końcówce włocławianie skutecznie zamieniali rzuty wolne na punkty i wygrali ostatecznie to spotkanie 90:83.

Najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się Nemanja Jaramaz, który zdobył 20 punktów i miał 7 asyst. Wśród gospodarzy najlepiej spisał się Michał Michalak, zdobywca 20 punktów.

W pozostałych sobotnich spotkaniach zwycięstwa odniosły drużyny Miasta Szkła Krosno, Rosy Radom, Stelmetu BC Zielona Góra oraz Energi Czarnych Słupsk.

Siarka Tarnobrzeg – Miasto Szkła Krosno 73:104

Trefl Sopot – Energa Czarni Słupsk 80:84

Rosa Radom – AZS Koszalin 85:68

Stelmet BC Zielona Góra – TBV Start Lublin 86:75