W meczu 21. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Anwil Włocławek pokonał drużynę Polfarmexu Kutno 95:88. Do rozstrzygnięcia wyniku potrzebna była dogrywka.

Polfarmex Kutno – Anwil Włocławek 88:95

Polfarmex przystąpił do spotkania bez swojego dotychczasowego kapitana Mateusza Bartosza, który zdecydował się opuścić drużynę i przenieść do Włocławka. W ekipie Anwilu też jednak jeszcze nie było w składzie Bartosza.  Włocławianie dobrze rozpoczęli ten mecz. Dwukrotnie za trzy trafił Fiodor Dmitriew, punkty z półdystansu dorzucił Michał Chyliński. Gospodarze szybko odpowiedzieli i po skutecznych akcjach Michaela Frasera oraz celnych rzutach z dystansu Sebastiana Kowalczyka prowadzili różnicą 7 punktów. Na początku drugiej odsłony spotkania przyjezdni zaczęli odrabiać straty. Po dwójkowej akcji Jamesa Washingtona z Pawłem Leończykiem przewaga kutnian stopniała do dwóch punktów i trener Krzysztof Szablowski musiał poprosić o przerwę. Kutnianie kontynuowali dobrą grę i w dalszym ciągu utrzymywali niewielkie prowadzenie. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 35:33 dla Polfarmexu.

W trzeciej kwarcie włocławianie urządzili festiwal trójek. Po jednej trafili Fiodor Dmitriew i Nemenja Jaramaz, a dwie dorzucił Michał Chyliński i to goście odzyskali prowadzenie w tym meczu. Gdy gospodarze rozpoczęli niwelowanie strat kolejne dwie trójki dla ekipy Anwilu dorzucił Kacper Młynarski. W odpowiedzi trafili Sebastian Kowalczyk oraz Michael Fraser i przewaga włocławian była minimalna. Przed decydującą kwartą podopieczni trenera Igora Milicicia miała zaledwie jeden punkt przewagi. W ostatniej odsłonie spotkania gra była bardzo wyrównana, a prowadzenie zmieniało co jakiś czas. W ostatnich sekundach gospodarze mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale spudłował D.J. Thompson i do rozstrzygnięcia wyniku potrzebna była dogrywka. W dodatkowych pięciu minutach gry lepiej poradzili sobie koszykarze z Włocławka, którzy wygrali ostatecznie 95:88.

Najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się Fiodor Dmitriew, który zdobył 18 punktów. Wśród gospodarzy najlepiej spisał się Michael Fraser, zdobywca 23 punktów i 12 zbiórek.