W nocy z wtorku, na środę rozpoczęły się Finały Konferencji, pierwszy mecz rozegrany został w Denver, gdzie zespół Nuggets podejmował Los Angeles Lakers.

Denver Nuggets – Los Angeles Lakers 132:126 (1-0)

Statystyki na PROBASKET

  • W nocy z wtorku, na środę rozpoczęły się Finały Konferencji, pierwszy mecz rozegrany został w Denver, gdzie zespół Nuggets podejmował Los Angeles Lakers.
  • Denver Nuggets nigdy w historii nie wygrali serii play-off z Los Angeles Lakers, a trzy z takich porażek doznali właśnie w Finałach Konferencji Zachodniej w 1985, 2009 i 2020 roku. Zespół z Kolorado nigdy także do tej pory nie grał w finałach NBA.
  • Pierwsza kwarta to dominacja Denver Nuggets, którzy wygrali tę część spotkania 37:25. Lakers nie potrafili znaleźć odpowiedzi na dobrze dysponowanych zawodników z Kolorado. Nikola Jokić w ciągu niespełna 12 minut, które spędził na parkiecie w tej odsłonie spotkania, zdołał zdobyć 8 punktów i zebrać aż 12 piłek, z czego 6 na atakowanej tablicy. Nuggets zdominowali grę na tablicach, co było kluczem do wysokiego prowadzenia na początku spotkania, zespół Lakers zdołał w sumie zebrać 6 piłek, podczas gdy Denver mieli 22 zbiórki, z czego 9 na atakowanej tablicy.
  • Druga kwarta to dalsza dominacja w grze na tablicach ze strony Denver Nuggets, tym razem Bryłki zdołały zebrać 14 piłek, podczas gdy Lakers mieli zaledwie 7 zbiórek. Dobrą kolejną kwartę rozegrał lider Nuggets Nikola Jokić, który zdobył 11 punktów, a 12 oczek rzucił jego kolega z zespołu Jamal Murray. W Lakers zauważyć było można małe przebudzenie ze strony Anthonyego Davisa, który trafił 5 z 7 rzutów z gry i zakończył kwartę z 12 punktami.
  • Po pierwszej połowie spotkania Denver Nuggets prowadzili 72:54 i totalnie dominowali Jeziorowców w grze w strefie podkoszowej. Zespół z Kalifornii nie mógł znaleźć odpowiedzi na fenomenalnie dysponowanego Jokića, który do przerwy zdobył 19 punktów, 16 zbiórek i 7 asyst.
  • Trzecia kwarta to w końcu przebudzenie ze strony Los Angeles Lakers, zdołali oni wygrać tę odsłonę spotkania 38:34 i zmniejszyć przewagę gospodarzy przed ostatnią częścią spotkania do 14 punktów. Dobrą grę kontynuował nie kto inny jak Anthony Davis, trafił on wszystkie oddane rzuty z gry oraz z linii osobistych co dało mu w sumie 13 punktów, 8 oczek dorzucił LeBron James, a 7 Austin ReavesNuggets po raz pierwszy przegrali także walkę na tablicach, zdołali zebrać 4 piłki, a Lakers 7 co dawało nadzieję przed ostatnią kwartą spotkania. Jokić i Caldwell-Pope nie dali jednak odrobić Jeziorowcom zbyt wielu punktów, obaj rzucili po 12 punktów, podczas gdy pozostali gracze Nuggets zdobyli w sumie 10 oczek.
  • Czwarta kwarta to dalsza walka ze strony Los Angeles Lakers, zespół ponownie zdołał zmniejszyć stratę, jednak zabrakło im czasu, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i ostatecznie mecz zakończył się wygraną Denver Nuggets 132:126.
  • Nikola Jokić zanotował swoje szóste triple-double w tych play-offach, zdobywając 34 punkty, 21 zbiórek i 14 asyst i był głównym architektem wygranej swojego zespołu. Otrzymał on jednak duże wsparcie ze strony Jamala Murraya, który zdobył 31 punktów, 5 zbiórek i 3 asysty oraz Caldwella-Pope, który dorzucił 21 oczek.
  • Denver Nuggets po raz pierwszy w historii zdołali wygrać mecz numer 1 przeciwko Los Angeles Lakers w play-off.
  • Po słabym początku spotkania Anthony Davis rozkręcił się i zakończył mecz z 40 punktami i 10 zbiórkami, a Lebron James zdołał zdobyć 26 punktów, 12 zbiórek i aż 9 asyst. Kolejny wielki mecz w play-off rozegrał także Austin Reaves, który zdobył 23 punkty i był głównym architektem pogoni w końcówce spotkania, która ostatecznie okazała się nieudana.
Subscribe
Powiadom o
guest
25 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments