San Antonio Spurs w ostatnim meczu pre-season pokonali Golden State Warriors. Zespół prowadził Victor Wembanyama, natomiast Jeremy Sochan znów grał jako pierwszy play-maker. Powody do zadowolenia mogą mieć w Wisconsin. Khris Middleton wystąpił na koniec okresu przygotowawczego, co oznacza, że weteran składu jest gotowy na początek sezonu. Dallas Mavericks grali bez Luki Doncicia, a w składzie Miami Heat zabrakło Jimmy’ego Butlera.

INDIANA PACERS – CLEVELAND CAVALIERS 109:104

• Indianie Pacers dopiero pod koniec czwartej kwarty udało się stworzyć przewagę na zwycięstwo. Po akcji Jarace’a Walkera gospodarze prowadzili 105:98 i z tego się już Cleveland Cavaliers nie podnieśli. W ten sposób ekipa z Ohio zakończyła pre-season z tylko jednym zwycięstwem, natomiast Pacers zanotowali bilans 2-2.
  • Najlepszym punktującym Cleveland Cavaliers był Donovan Mitchell z dorobkiem 28 punktów (11/21 z gry, 3/7 za trzy) i cztery asysty. Kolejne 18 oczek (8/14 z gry), osiem zbiórek, dwie asysty i dwa przechwyty Evana Mobleya. Po stronie Pacers 20 punktów (6/8 za trzy), cztery zbiórki i dwa bloki Buddy’ego Hielda. Kolejnych 17 oczek (6/9 z gry) i dziewięć zbiórek Obiego Toppina.

ORLANDO MAGIC – FLAMENGO 109:76

PHILADELPHIA 76ERS – ATLANTA HAWKS 120:106

• Na początku drugiej kwarty Atlancie Hawks udało się wypracować dwucyfrowe prowadzenie (41:27). Zdecydowała jednak czwarta kwarta, którą Philadelphia 76ers wygrała 33:15. Zagrał Joel Embiid, natomiast nie ma śladu po Jamesie Hardenie, który najprawdopodobniej nie będzie gotowy na początek sezonu ze swoją drużyną.
  • Wspomniany Embiid skończył zawody z dorobkiem 21 punktów (3/12 z gry, 14/15 za jeden), pięciu zbiórek i dwóch bloków. De’Anthony Melton zapewnił od siebie 29 oczek (11/16 z gry, 6/10 za trzy), pięć zbiórek, dwie asysty i dwa przechwyty. Po stronie Hawks 19 punktów (5/16 z gry, 7/9 za jeden), 10 asyst i dwa przechwyty Trae Younga i 14 oczek (4/6 z gry), siedem zbiórek, dwie asysty Onyeki Okongwu

TORONTO RAPTORS – WASHINGTON WIZARDS 134:98

• Toronto Raptors zakończyli pre-season z bilansem 4-0. Problem polega na tym, że jeden z najlepszych zawodników w drużynie opuszczał parkiet ze skręconą kostką. Nie ma pewności, czy Scottie Barnes będzie gotowy na początek sezonu regularnego. Ostatecznie Raptors całkowicie rozbili Washington Wizards. W trzeciej kwarcie rzucili obronie przeciwnika 43 punkty.
  • Najlepiej punktującym zawodnikiem Wizards był Deni Avdija z dorobkiem 18 punktów (7/14 z gry, 4/7 za trzy) i siedmiu zbiórek. Kolejnych 16 oczek (5/8 z gry), trzy zbiórki Eugena Omoruyiego. Natomiast dla Raptors 19 punktów (7/16 z gry, 5/7 za jeden), osiem zbiórek, trzy asysty Pascala Siakama oraz 23 punkty (10/14 z gry, 3/6 za trzy), sześć zbiórek i dwa bloki Barnesa.

DALLAS MAVERICKS – DETROIT PISTONS 114:104

• Dallas Mavericks grali bez Luki Doncicia, który doznał kontuzji (naciągnięcie łydki) i nie ma pewności, czy będzie gotowy na początek sezonu regularnego. Gospodarze objęli prowadzenie w pierwszej kwarcie i nie oddali go do końca spotkania. Pod koniec drugiej kwarty Detroit Pistons udało się zejść do -4 (49:53), ale to cała walka, jaką podjęli. Trzecią kwartę zawodnicy Monty’ego Williamsa przegrali 18:32.
  • Po stronie Pistons 16 punktów (6/10 z gry, 3/7 za trzy) i cztery asysty Malcolma Cazalona oraz 13 oczek (5/9 z gry), cztery zbiórki, trzy asysty i dwa przechwyty Jareda Rhodena. Z kolei dla Mavs 22 punkty (8/12 z gry, 4/5 za trzy), trzy zbiórki i dwa przechwyty Jalena Greena oraz 17 oczek (6/15 z gry, 4/10 za trzy), 11 asyst, osiem zbiórek i dwa przechwyty Kyriego Irvinga.

HOUSTON ROCKETS – MIAMI HEAT 110:104

• W składzie Miami Heat ponownie zabrakło Jimmy’ego Butlera. Na początku trzeciej kwarty Houston Rockets wyszli na prowadzenie 66:52. W połowie czwartej kwarty Heat udało się zejść do -1 (91:92), ale w odpowiedzi gracze Ime Udoki zrobili run 16:7 i zamknęli sprawę zwycięstwa w tym spotkaniu. Rockets rozegrali pięć meczów w ramach pre-season i zrobili bilans 4-1.
  • Po stronie Heat 17 punktów (5/9 z gry, 2/3 za trzy), trzy zbiórki i pięć asyst R.J.-a Hamptona. Kolejnych 13 oczek (4/9 z gry), cztery asysty Tylera Herro. Natomiast dla Rockets 20 punktów (6/15 z gry, 3/7 za trzy), cztery zbiórki Jalena Greena i kolejne 20 oczek (7/10 z gry, 3/4 za trzy), trzy zbiórki, sześć asyst i dwa przechwyty Freda VanVleeta. 16 punktów (6/16 z gry) i 12 zbiórek Alperena Senguna.

MILWAUKEE BUCKS – MEMPHIS GRIZZLIES 124:116

• W tym meczu kluczowe dla Milwaukee Bucks było to, że do gry wrócił Khris Middleton. Ten latem przeszedł operację kolana i długo na ten moment czekał. Bucks przegrywali przez całą trzecią kwartę, ale w trakcie finałowych 12 minut odrobili dwucyfrową stratę i serią 7:0 w samej końcówce wypracowali przewagę, której już nie oddali. To było ich trzecie zwycięstwo w pre-season.
  • Dla Memphis Grizzlies 24 punkty (9/15 z gry, 5/9 za trzy), cztery zbiórki i pięć asyst Desmonda Bane’a. Kolejnych 15 punktów (4/6 z gry, 7/8 za jeden), siedem zbiórek i dwa przechwyty Ziaire’a Williamsa. Natomiast dla Bucks 26 punktów (12/18 z gry), siedem zbiórek i 4 asysty Giannisa Antetokounmpo. 19 oczek (6/14 z gry, 2/9 za trzy), cztery zbiórki i dwie asysty Damiana Lillarda. Z ławki 18 oczek (7/9 z gry, 4/5 za trzy) MarJona Beauchampa.

GOLDEN STATE WARRIORS – SAN ANTONIO SPURS 117:122

• W ostatnim meczu pre-season San Antonio Spurs Gregga Popovocha pokonali Golden State Warriors. Jeremy Sochan zagrał w pierwszej piątce z Victorem Wembanyamą. Polak świetnie radził sobie na deskach, nieco gorzej wyglądała jego skuteczność. Spurs objęli prowadzenie w pierwszej kwarcie spotkania i pilnowali go do samego końca. W końcówce Golden State Warriors grali głęboką ławką, co utrudniło im powrót.
  • 18 punktów (7/11 z gry, 4/6 za trzy), osiem zbiórek Mosesa Moody’ego z ławki. Kolejnych 17 punktów (6/8 z gry, 2/4 za trzy), dwie zbiórki i dwie asysty Dario Saricia. Tylko 2/11 z gry Stephena Curry’ego. Victor Wembanyama zanotował 19 punktów (8/19 z gry, 2/7 za trzy), cztery zbiórki i pięć bloków. Sochan skończył z 7 oczkami (2/8 z gry), 11 zbiórkami i sześcioma asystami. Po 13 oczek Zacha Collinsa i Devina Vassella.