Dzielą nas już tylko dni od pierwszego meczu Victora Wembanyamy na parkietach najlepszej ligi świata. Poprzedniej nocy San Antonio Spurs zakończyli okres pre-season, mierząc się na wyjeździe z Golden State Warriors. Ekipa prowadzona przez trenera Gregga Popovicha wygrała i zakończyła mecze sparingowe z bilansem trzech zwycięstw i dwóch porażek.

Najwięcej punktów dla San Antonio zdobył Victor Wembanyama – 19, który zaczął od trzech bloków i 12 punktów w pierwszych siedmiu minutach meczu! Spurs wyszli na prowadzenie w czwartej minucie spotkania i nie oddali go już do końca. Tym razem Spurs przygotowali z tego meczu tylko klip z najlepszymi akcjami Wembanyamy. Natomiast Jeremy Sochan spędził na parkiecie 26 minut i zakończył zawody z dorobkiem 7 punktów (2/8 z gry, 1/2 za trzy), 11 zbiórek i sześciu asyst. W pierwszej piątce SAS ma funkcjonować jako główny rozgrywający.

Polak skutecznie uprzykrzał grę Stephenowi Curry’emu, który trafił zaledwie dwa z 11 rzutów z gry, a przy jego nazwisku współczynnik +/- wynosił -20. To oznacza, że kiedy Curry był na boisku, jego zespół przegrał taką właśnie różnicą. Natomiast kiedy na boisku był Sochan to Spurs byli 10 punktów na plusie. Po meczu Sochan został zapytany o to jak czuje się w roli rozgrywającego. – To jest proces. Z każdym meczem czuję się coraz lepiej w tej roli. Wiem, że koledzy z drużyny i trenerzy mi ufają, wierzą we mnie. To bardzo mi pomaga – przyznał Jeremy.

To był ostatni mecz przedsezonowy. W nocy z wtorku na środę (24/25 października) rusza sezon NBA, ale tego dnia rozegrane zostaną tylko dwa mecze. Denver Nuggets odbiorą mistrzowskie pierścienie przed starciem z Los Angeles Lakers, a Golden State Warriors staną naprzeciw Phoenix Suns. Dla Spurs sezon rozpocznie się w nocy z środy na czwartek, kiedy to podejmować będą Dallas Mavericks (początek o godz. 3:30 w nocy).

W ramach pre-season San Antonio Spurs mierzyli się z Oklahomą City Thunder (121:122), Miami Heat (120:104), dwukrotnie z Houston Rockets (99:89, 117:103) i z Golden State Warriors (122:117).