Denver Nuggets po raz kolejny zdołali wygrać z Los Angeles Lakers, dzięki czemu prowadzą już 2-0 w serii i są na dobrej drodze, aby pierwszy raz w historii organizacji zagrać w finałach NBA i powalczyć o mistrzowski tytuł.

Denver Nuggets – Los Angeles Lakers 108:103 (2-0)

• W przeciwieństwie do pierwszego spotkania Los Angeles Lakers od samego początku meczu byli bardzo dobrze dysponowani. W pierwszej kwarcie obie drużyny rzuciły po 27 punktów. Dla Nuggets 9 punktów zdobył Jokić, a 8 Jamal Murray, ze strony Jeziorowców 7 oczek zanotował Austin Reaves, a po 6 D’Angelo Russell i wchodzący z ławki Rui Hachimura, który trafił 3 z 3 oddanych rzutów z gry.
  • W drugiej kwarcie Hachimura kontynuował swoją dobrą grę i to głównie dzięki niemu, Lakers wygrali tę odsłonę i spotkania 26:21 i na przerwę schodzili, prowadząc 53 do 48. Japończyk ponownie trafił wszystkie oddane rzuty z gry, dzięki czemu zapisał na swoim koncie aż 11 punktów. W zespole gospodarzy prym wiódł nie kto inny jak Nikola Jokić, podkoszowy zdobył 7 punktów, 6 zbiórek i 3 asysty, brakowało mu jednak w tej części spotkania wsparcia od kolegów.
  • Po przerwie Nuggets zdołali zmniejszyć przewagę Lakers, wygrywając trzecią kwartę 28:26. Zespół z Kolorado zebrał w sumie 13 piłek, z czego 3 na atakowanej tablicy, podczas gdy drużyna z Miasta Aniołów zdołała zebrać 8 razy piłkę. Sam Nikola Jokić zanotował w tej kwarcie aż 7 zbiórek i dołożył do tego 7 punktów i 4 asysty.
  • W czwartej kwarcie Jamal Murray zdobył 23 punkty ze swoich 37 i poprowadził Denver Nuggets do wygranej 108:103. Fenomenalna postawa zawodnika z Kolorado w tej odsłonie spotkania odmieniła losy tego meczu. Murray trafił 6 z 7 rzutów z gry, w tym aż 4 z 5 oddanych zza linii trzech punktów. Co ciekawe żadnego punktu w tej kwarcie nie zdobył Nikola Jokić, jednak dzięki fantastycznej grze swojego kolegi mógł cieszyć się z drugiej wygranej przeciwko Los Angeles Lakers.
  • Nikola Jokić zanotował swoje 13 triple-double w fazie play-off, zdobywając 23 punkty, 17 zbiórek i 12 asyst.
  • Denver Nuggets w obecnych play-offach mają na własny parkiecie bilans 8-0 i w takiej formie mogą zakończyć całe te rozgrywki bez porażki we własnej hali.
  • LeBron James i Austin Reaves zdobyli po 22 punkty, 18 oczek dołożył Anthony Davis, a 21 z ławki dorzucił Rui Hachimura, który spisywał się rewelacyjnie w pierwszej połowie spotkania.
  • Trener Denver Nuggets po meczu zareagował także na narrację, która panowała w mediach po pierwszym spotkaniu, kiedy to wielu dziennikarzy przeszła obojętnie obok triple-double Jokića.
    – Narracja była taka po meczu numer 1, że Lakers byli w porządku. Nikt nie mówił o historycznym występie Nikoli. Narracja nie dotyczyła Nuggets ani Nikoli, wszyscy skupili się tylko na Lakers, to nie było fajne.