Wyniki NBA: Leonard i George zatrzymali Doncicia!

25
6188

Tylko dwa mecze rozegrano w NBA minionej nocy. Kawhi Leonard i Paul George zdobyli razem 54 punkty, a Clippers nie dali szans Mavericks. Nuggets pewnie pokonali Wizards.

Dallas Mavericks – Los Angeles Clippers 99:114

Statystyki na ESPN

• Mecz MavsClippers był zacięty tylko w pierwszej kwarcie. W drugiej goście uzyskali kilkanaście punktów przewagi, a Mavs przez resztę spotkania nie byli w stanie zmniejszyć dystansu.
  • Po „trójce” Kawhi Leonarda na osiem sekund przed końcem pierwszej połowy było 62:43 dla Clippers. W ostatniej sekundzie niemal z połowy trafił jednak Kristaps Porzingis i dlatego Mavs przed zmianą stron przegrywali 46:62. Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Największa przewaga Clippers wyniosła w pewnym momencie 24 punkty różnicy.
  • Kawhi Leonard zdobył 28 punktów, a Paul George 26. PG13 miał aż sześć przechwytów!
  • Świetne wejście z ławki zaliczył Lou Williams (21 punktów).
  • Luka Doncić zdobył 22 punkty, ale trafił zaledwie cztery z 14 rzutów z gry. Miał za to 14/16 z osobistych. Doncić nie trafił wszystkich ośmiu rzutów z dystansu. Miał osiem zbiórek, sześć asyst, trzy przechwyty, ale aż siedem strat.
  • Kristaps Porzingis zdobył 15 punktów i miał 10 zbiórek.
  • Clippers wygrali zbiórki 56:46, a Mavs mieli aż 20 strat w tym spotkaniu.
  • Warto zwrócić uwagę na dominację Clippers w strefie podkoszowej z której zdobyli 48 punktów, a Mavs tylko 30.
  • Jest to szóste z rzędu zwycięstwo Clippers, którzy przerwali tym samym serię pięciu wygranych z rzędu Mavs.
  • Pierwszy raz w tym sezonie Mavs nie rzucili 100 punktów.
  • Tylko dziś i jutro dodatkowe 30% zniżki w oficjalnym sklepie Nike na produkty z wyprzedaży! Więcej informacji tutaj>>

Skorzystaj z najnowszej oferty PZBUK – bonus powitalny 500 zł na start
Odbierz 100% bonus od depozytu do maksymalnie 500 zł.
1) Dokonaj depozytu
2) Aktywuj bonus podczas wpłaty
3) Odbierz dodatkową gotówkę i graj za dwa razy więcej!
– więcej informacji na stronie PZBUK>>

Denver Nuggets – Washington Wizards 117:104

• Najwięcej punktów dla Nuggets zdobył z ławki Jerami Grant – 20.
  • Will Barton oprócz 17 punktów miał też po osiem zbiórek i asyst.
  • Nikola Jokić zdominował bronioną tablicę 18 z 20 zbiórek miał właśnie w defensywie. Zdobył osiem punktów i miał pięć asyst.
  • Nuggets wygrali walkę na deskach 58:36.
  • Paul Millsap grał zaledwie 20 minut, a Jokić i Murray po 25. Wszystko dlatego, że zacięty mecz skończył się w połowie drugiej kwarty.
  • Od 39:36 dla Nuggets w drugiej kwarcie cztery minuty później było już 51:38. Gospodarze nie oddali już prowadzenia, które w pewnym momencie wynosiło nawet 20 punktów.
  • Najwięcej punktów dla Wizards zdobył rezerwowy Jordan McRae – 21. Po 14 „oczek” rzucili Bradley Beal, Moritz Wagner i Davis Bertans.
  • 14 punktów Beala, to jego najniższy wynik w tym sezonie. Pierwszy raz nie zdobył 20 punktów! Duża w tym zasługa Gary’ego Harrisa, który bronił bardzo dobrze, a jego koledzy z drużyny twierdzą, że jest jednym z najlepszych defensorów w lidze. Warto zwrócić uwagę, że niedawno przeciwko Nuggets James Harden zdobył 27 (dziesięć mniej, niż jego średnia), a Devin Booker rzucił zaledwie 12 „oczek”. Nie ma w tym przypadku.
  • Nuggets mają w listopadzie bilans 10-1 i zajmują 2. miejsce na Zachodzie.

Dodatkowe 30% zniżki na produkty z wyprzedaży w oficjalnym sklepie Nike!

25 komentarzy
egon
egon
27 listopada 2019 07:46

Mecz Dallas był słaby do oglądania. Poza pierwszą kwartą George’a. Chłopak wszedł na imprezę razem z drzwiami. 17 pkt w kwarcie na wysokiej skuteczności. Doncic dostał krycie w trybie playoff i było to miejscami, dla niego, bolesne. Do tego ceglił za 3 jak Harden w najgorszych meczach. Szkoda nocy.

MasterZen
MasterZen
27 listopada 2019 08:00

O tym pisałem wcześniej. Doncic 4/14 z gry z czego 8 niecelnych za trzy. Czyli miał 4/6 za dwa. Niech ktoś wyeliminuje u niego tą egoistyczną manię rzucania za trzy, bo drugiego Hardna nie potrzebujemy. Jeden to i tak za dużo.

Pawel81
27 listopada 2019 08:12
Odpowiedz  MasterZen

Doncic się bawi koszykówką i ten mecz pokazał jakie to ma też minusy. To jednak NBA a nie gra na podwórku i nie wystarczy sorry chłopaki.
Nie zmienia to faktu, że jestem wielkim fanem Doncica i jego ogromnego talentu. Jednak taka obrona w styli playoff i skala wpierdolu zrobi zarówno mu jak i całemu dallas bardzo dobrze i poprawi przygotowanie do dalszej części sezonu.

Patrykus
Patrykus
27 listopada 2019 08:14

Tu akurat trochę racji jest. Trochę ponad 30% skuteczności za 3 to nic specjalnego. Za często się podpala i rzuca jakieś dziwne te trójki. Z wejściami pod kosz, floaterami i omijaniem obrońców nie ma większego problemu wiec lepiej jakby tu szukał punktów.

MasterZen
MasterZen
27 listopada 2019 09:58
Odpowiedz  Patrykus

No i jadąc pod kosz otwiera pozycję dla kolegów, szybkim rzutem z dystansu przez ręce nic nie kreuje. Wielu narzeka na dyspozycję Porzingisa, ale to w głównej mierze od Luki zależy jak Kristap się zaadaptuje. To Słoweniec ma wciąż piłkę w rękach, więc musi Łotyszowi otwierać drogę do kosza, bo ten nagle nie nauczy się grać tyłem do kosza. Luka potrafi wszystko, dlatego powinien być mądrzejszy i przestać rzucać za trzy, kiedy mu nie siedzi.

Kato
Kato
27 listopada 2019 08:30

Powinien znaleźć balans, bo gwiazdorzenie typu Broda miśka mu nie da, a z drugiej strony nie ma co się zamieniać w DeRozana. Młody jest moim zdaniem jeszcze się ogarnie.

SceptoFan
27 listopada 2019 10:27
Odpowiedz  Kato

, Kristaps rzucał wczoraj pięć razy za dwa (z zupełnie dobrych pozycji) i trafił raz. Z osobowych trafił połowę z ośmiu. Co Luka ma do tego?

SceptoFan
27 listopada 2019 10:45
Odpowiedz  SceptoFan

Zaciekawiony spojrzałem w statystyki Kristapsa i wiecie co? Wcale w tym sezonie nie odbiegają daleko od jego najlepszego sezonu (17/18). Jedynie osobowe wyraźnie słabsze: teraz 70%, w tamtym 80%.
Wczorajszy wynik był szczególny, w końcu zdecydowana przegrana nie wzięła się z powietrza.

MasterZen
MasterZen
27 listopada 2019 10:47

Mówisz o jednym meczu, a ja piszę w kontekście całego sezonu.

Kuba
Kuba
27 listopada 2019 08:28

Doncic to ogromny talent i życzę mu jak najlepiej, natomiast w tym sezonie robi dokładnie to, za co 3/4 tego forum przez ostatnie lata masowo krytykowało Hardena i Westbrooka. Jestem ciekawy obiektywizmu forum w kontekście tego zawodnika.

Marian Paździoch syn Józefa
27 listopada 2019 08:48
Odpowiedz  Kuba

Rożnica jest taka, że Luka to dzieciak, który ma 20 lat i cały cały się uczy w przeciwieństwie do Westa i Hardena. Nie zmienia to faktu, że Clippers nakryli młodziaków czapką i pokazali im jak długa droga przed nim.

SceptoFan
27 listopada 2019 08:56

Po mojemu problemem Dallasu nie są rzuty Doncica, tylko wciąż słaba dyspozycja Kristapsa. To cień zawodnika sprzed kontuzji. A propos Doncica. Zarwałem nockę, żeby obejrzeć cały mecz i nie widziałem u niego nadmiernej liczby głupich lub egoistycznych zagrań. Owszem, raz ciepnął bez sensu przez ręce za trzy i raz idiotycznie podawał lobem do środka, ale to tyle. Miał straty, ale to rozgrywający, a przeciwnik był trudny (6 przechwytów PG!). Poza tym dużo patrzył na kolegów, superobrońcę Beverleya mijał jak tyczkę, zrobił może ze dwa „stepbeki”. Reszta rzutów była z pozycji możliwych do strzelenia. Pomijam kwestię, że mecz mu nie wyszedł,… Czytaj więcej »

Patrykus
Patrykus
27 listopada 2019 09:32

Za bardzo chyba wziąłeś do siebie te wywody Korka o Doncicu. Ten człowiek nie ma pojęcia o koszykówce i tyle co sobie pogada. Nie trzeba być wielkim znawca NBA żeby wiedzieć, ze Doncic nie jest graczem Egoistycznym i jak na swój wiek bardzo doświadczonym i dojrzałym.

SceptoFan
27 listopada 2019 09:46

Mówisz, że mnie zatruł? Cholera, możliwe…

cormac
cormac
27 listopada 2019 10:39

Beverly po raz kolejny pokazał że super obrońcą jest tylko we własnym mniemaniu, no chyba że super obrona to flopowanie przy domniemanych faulach ofensywnych i prowokowanie rywali

SceptoFan
27 listopada 2019 10:58
Odpowiedz  cormac

@Cormac, nie bez powodu właśnie on był pierwszą antygwiazdą mojej ligowej piątki gnid.
Natomiast w obronie ten gość swoje robi. Fakt, Luka wczoraj go objeżdżał niemiłosiernie, ale Słoweniec jest przecież świetny.

mackiki
mackiki
27 listopada 2019 10:38

a gdzie sa te płaksy od absencji Leonarda??

27 listopada 2019 12:35

Tak off-topic… czy tych wyświetlających się wszędzie reklam nie da się jakoś ograniczyć?? W powyższym opisie 2 (!) meczy znajduje się 5 banerów reklamowych, a żeby przejść do komentarzy to mija się po drodze kolejne 2. Ludzie, to wygląda jak spacer Krupówkami 😐

27 listopada 2019 19:31
Odpowiedz  Michał Pacuda

A tak przy okazji miało być studio live a nie ma nawet cotygodniowego podcastu na Youtube?

mackiki
mackiki
27 listopada 2019 14:53

Doncic widac jeszcze za slaby jest na najlepszych juz Lebron I Davis wczesniej go okielznali wiec teraz tez nie bylo sensacji ze Kawi zrobi to samo z Georgem no ale przyjdzie czas kiedy ich w koncu zaora bialasek 😀 musi byc tylko cierpliwy

27 listopada 2019 17:48

To chyba jakiś inny mecz oglądaliśmy bo w meczu z Lakers nikt Luki nie zatrzymał. Wręcz przeciwnie Dallas w końcówce prowadziło trzema punktami i gdyby nie tragiczny błąd obrony w ostatnich sekundach to Lakers by ten mecz przegrali.