Wyniki NBA: Leonard i George zatrzymali Doncicia!

25
6245

Tylko dwa mecze rozegrano w NBA minionej nocy. Kawhi Leonard i Paul George zdobyli razem 54 punkty, a Clippers nie dali szans Mavericks. Nuggets pewnie pokonali Wizards.

Dallas Mavericks – Los Angeles Clippers 99:114

Statystyki na ESPN

• Mecz MavsClippers był zacięty tylko w pierwszej kwarcie. W drugiej goście uzyskali kilkanaście punktów przewagi, a Mavs przez resztę spotkania nie byli w stanie zmniejszyć dystansu.
  • Po „trójce” Kawhi Leonarda na osiem sekund przed końcem pierwszej połowy było 62:43 dla Clippers. W ostatniej sekundzie niemal z połowy trafił jednak Kristaps Porzingis i dlatego Mavs przed zmianą stron przegrywali 46:62. Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Największa przewaga Clippers wyniosła w pewnym momencie 24 punkty różnicy.
  • Kawhi Leonard zdobył 28 punktów, a Paul George 26. PG13 miał aż sześć przechwytów!
  • Świetne wejście z ławki zaliczył Lou Williams (21 punktów).
  • Luka Doncić zdobył 22 punkty, ale trafił zaledwie cztery z 14 rzutów z gry. Miał za to 14/16 z osobistych. Doncić nie trafił wszystkich ośmiu rzutów z dystansu. Miał osiem zbiórek, sześć asyst, trzy przechwyty, ale aż siedem strat.
  • Kristaps Porzingis zdobył 15 punktów i miał 10 zbiórek.
  • Clippers wygrali zbiórki 56:46, a Mavs mieli aż 20 strat w tym spotkaniu.
  • Warto zwrócić uwagę na dominację Clippers w strefie podkoszowej z której zdobyli 48 punktów, a Mavs tylko 30.
  • Jest to szóste z rzędu zwycięstwo Clippers, którzy przerwali tym samym serię pięciu wygranych z rzędu Mavs.
  • Pierwszy raz w tym sezonie Mavs nie rzucili 100 punktów.
  • Tylko dziś i jutro dodatkowe 30% zniżki w oficjalnym sklepie Nike na produkty z wyprzedaży! Więcej informacji tutaj>>

Skorzystaj z najnowszej oferty PZBUK – bonus powitalny 500 zł na start
Odbierz 100% bonus od depozytu do maksymalnie 500 zł.
1) Dokonaj depozytu
2) Aktywuj bonus podczas wpłaty
3) Odbierz dodatkową gotówkę i graj za dwa razy więcej!
– więcej informacji na stronie PZBUK>>

Denver Nuggets – Washington Wizards 117:104

• Najwięcej punktów dla Nuggets zdobył z ławki Jerami Grant – 20.
  • Will Barton oprócz 17 punktów miał też po osiem zbiórek i asyst.
  • Nikola Jokić zdominował bronioną tablicę 18 z 20 zbiórek miał właśnie w defensywie. Zdobył osiem punktów i miał pięć asyst.
  • Nuggets wygrali walkę na deskach 58:36.
  • Paul Millsap grał zaledwie 20 minut, a Jokić i Murray po 25. Wszystko dlatego, że zacięty mecz skończył się w połowie drugiej kwarty.
  • Od 39:36 dla Nuggets w drugiej kwarcie cztery minuty później było już 51:38. Gospodarze nie oddali już prowadzenia, które w pewnym momencie wynosiło nawet 20 punktów.
  • Najwięcej punktów dla Wizards zdobył rezerwowy Jordan McRae – 21. Po 14 „oczek” rzucili Bradley Beal, Moritz Wagner i Davis Bertans.
  • 14 punktów Beala, to jego najniższy wynik w tym sezonie. Pierwszy raz nie zdobył 20 punktów! Duża w tym zasługa Gary’ego Harrisa, który bronił bardzo dobrze, a jego koledzy z drużyny twierdzą, że jest jednym z najlepszych defensorów w lidze. Warto zwrócić uwagę, że niedawno przeciwko Nuggets James Harden zdobył 27 (dziesięć mniej, niż jego średnia), a Devin Booker rzucił zaledwie 12 „oczek”. Nie ma w tym przypadku.
  • Nuggets mają w listopadzie bilans 10-1 i zajmują 2. miejsce na Zachodzie.

Dodatkowe 30% zniżki na produkty z wyprzedaży w oficjalnym sklepie Nike!