Wyniki NBA: LeBron James wyprzedził Karla Malone’a. Trwa seria Hornets

7
5400

Lider Los Angeles Lakers zapisał na swoje konto kolejne znaczące osiągnięcie indywidualne, ale trudno mu się z tego cieszyć, bo jego zespół seryjnie przegrywa. Wolves ograli Bucks pozbawionych wsparcia Giannis Antetokounmpo. Z kolei Hornets odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu pokonując Lukę Doncicia i spółkę. Darius Garland poprowadził Cavs do wygranej w Mo-Town.

MINNESOTA TIMBERWOLVES – MILWAUKEE BUCKS 138:119

• Ekipa z Minneapolis stara się za wszelkę cenę udowodnić, że nie są chłopcami do bicia. Poprzedniej nocy zaprezentowali naprawdę dobrą formę przeciwko jednej z topowych drużyn ligi i odnieśli kolejne cenne zwycięstwo. W pierwszej kwarcie spotkania doszło do przepychanki, w której Patrick Beverley został wyrzucony z parkietu. To jednak podziałało na Minnesotę Timberwolves jak płachta na byka.
  • Milwaukee Bucks grali bez wsparcia Giannisa Antetokounmpo, który narzeka na ból prawego kolana. To z pewnością ułatwiło Wolves zadanie. Wygrali po raz dziesiąty w ostatnich jedenastu meczach. Spotkanie na dobre przejęli w trzeciej kwarcie, gdy byli 9/14 z dystansu. Prowadzenie gospodarzy urosło już do 24 punktów i Bucks nie byli w stanie sobie z nim poradzić.
  • Razem z Beverleyem w pierwszej kwarcie parkiet opuścił George Hill – obaj za eskalację przepychanki pomiędzy Sergem Ibaką i Taureanem Princem. 25 punktów, 11 zbiórek i 5 asyst zanotował Karl-Anthony Towns. Kolejnych 25 oczek, 5 zbiórek, 4 asysty i 3 przechwyty Anthony’ego Edwardsa. Po stronie Bucks 15 punktów autorstwa Khrisa Middletona i Brooka Lopeza.

CHARLOTTE HORNETS – DALLAS MAVERICKS 129:108

• To czwarte zwycięstwo z rzędu Charlotte Hornets, którzy przygotowują się do walki w turnieju play-in. Tracą jeden mecz do 8. miejsca, a te zagwarantowałoby awans do play-offów po zwycięstwie w pierwszym meczu. Poprzedniej nocy pokonali Dallas Mavericks, którzy wyglądali na zmęczonych. To był piąty wyjazdowy mecz Mavs w przekroju ostatnich ośmiu dni!
  • Kluczem do dobrej formy Hornets jest to, że skutecznie dzielą się piłką. Podczas serii zwycięstw notują średnio 34 asysty na mecz. Z kolei Jason Kidd podkreślał po meczu, że poprawy wymaga przede wszystkim postawa jego drużyny w defensywie. W ataku i tak większość obowiązków spada na Lukę Doncicia, który samodzielnie kreuję grę na koźle dla swojego zespołu. Hornets pierwszą połowę meczu zamknęli runem 11:0 i do szatni schodzili z prowadzeniem 61:52.
  • Mimo 21 oczek Luki w trzeciej kwarcie, Hornets powiększyli prowadzenie. Te w trakcie finałowych 12 minut sięgnęło 32 punktów i było “pozamiatane”. Luka skończył mecz z dorobkiem 37 punktów, 4 zbiórek i 3 asyst. Z ławki 12 oczek, 6 zbiórek i 4 asysty Franka Ntlikiny. Natomiast dla Hornets 23 punkty, 8 zbiórek i 3 asysty Milesa Bridgesa i 21 oczek P.J.-a Washingtona.

CLEVELAND CAVALIERS – DETROIT PISTONS 113:109

WASHINGTON WIZARDS – LOS ANGELES LAKERS 127:119

• LeBron James wyprzedził w tym meczu Karla Malone’a na liście koszykarzy z największą liczbą punktów w historii NBA. To oznacza, że do złapania pozostaje mu już tylko Kareem Abdul-Jabbar. Mimo przebicia legendy Utah Jazz, LBJ nie może być zadowolony z tego, jak potoczył się dla jego drużyny mecz. Los Angeles Lakers znów stracili przewagę i przegrali z Washington Wizards
  • Na pewnym etapie meczu przewaga Lakers wynosiła już 16 punktów. Jednak w czwartej kwarcie lejce przejął Kristaps Porzingis i pomógł wygrać swojej drużynie mecz notując w tej odsłonie 16 oczek. Niskie ustawienie Lakers nie wiedziało, jak ma sobie z nim do końca poradzić. Dzięki zwycięstwie w czwartej kwarcie (34:20), Wizards przerwali serię sześciu porażek z rzędu.
  • LeBron Malone’a przebił na 5 minut przed końcem drugiej kwarty. Skończył spotkanie z dorobkiem 38 punktów, 10 zbiórek i 6 asyst. Swój pierwszy mecz w DC od transferu rozegrał Russell Westbrook. Dołożył 22 punkty, 10 zbiórek i 8 asyst. Porzingis skończył z 27 punktami, 3 zbiórkami i 5 asystami. Kolejnych 18 oczek i 10 zbiórek Kentaviousa Caldwella-Pope’a