NCAA. Niesamowity mecz Baylor – North Carolina! Koniec przygody Jeremy’ego Sochana z March Madness

2
4938

Jeremy Sochan zanotował 15 punktów, 11 zbiórek, trzy asysty i blok, ale jego Baylor Bears przegrali po dogrywce z North Carolina Tar Heels w drugiej rundzie turnieju finałowego NCAA. W pewnym momencie zawodnicy Baylor tracili już 25 punktów, ale udało im się jeszcze przed końcem drugiej połowy wyrównać stan rywalizacji. NC od początku weszła mocno w mecz i kontrolowała przebieg wydarzeń boiskowych przez znaczną część spotkania. Tym samym skończyła się przygoda Sochana w March Madness. Teraz przed nim decyzja o tym, czy postanowi zgłosić się do draftu NBA już w tym roku.

Baylor Bears – North Carolina Tar Heels 86:93 OT

Statystyki na stronie NCAA

• W pierwszej rundzie broniący tytułu NCAA Baylor pewnie pokonali Norfolk St. Spartans 85:49, a ich wygrana nawet przez chwilę nie była zagrożona. Jednak już w drugiej rundzie czekała na nich zdecydowanie mocniejsza ekipa z Północnej Karoliny.
  • Jeremy Sochan już tradycyjnie rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, ale dość szybko zaznaczył swoją obecność. Najpierw zdobył punkty, a później wdał się w sporną sytuację, w wyniku której otrzymał przewinienie techniczne. Chwilę później Polak na chwilkę wrócił na ławkę. W międzyczasie North Carolina osiągnęła dwucyfrową przewagę, a w pewnym momencie pierwszej połowy różnica wynosiła już 14 punktów.
  • W pierwszej połowie North Carolina wyglądała zdecydowanie lepiej, a prym w jej szeregach wiódł RJ Davis, który już w pierwszych 20 minutach miał na swoim koncie 17 punktów, ostatecznie skończył zawody z 30 oczkami. Na przerwę niżej rozstawiona ekipa schodziła z 13-punktowym prowadzeniem. Po zmianie stron nic się nie zmieniło, a strata Baylor w pewnym momencie urosła już do 25 oczek.
  • Sochan znalazł się w centrum uwagi ponownie, gdy Brady Manek (26 punktów) uderzył go łokciem w twarz. Wysoki Tar Heels wyleciał z boiska i chwilę później Baylor zaczęli odrabiać straty, przewaga NC spadła do 14 oczek. Chwilę później nastąpiła kolejna sporna sytuacja z Sochanem. Polak nie bał się dzisiaj przepychać pod koszem. Baylor poczuło krew i zaczęło odrabiać straty. Na 5 minut i 22 sekundy przed końcem różnica spadła do dziewięciu punktów.
  • Baylor wciąż napierał, na 28 sekund przed ostatnią syreną zza łuku trafił Sochan, dzięki czemu Baylor traciło już tylko trzy oczka. W kolejnej akcji dwa rzuty wolne spudłował Armando Bacot. Następnie James Akinjo wykończył akcję 2+1 i Baylor doprowadziło do dogrywki, w której już jednak nie udało mu się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.
  • Porażka oznacza, że Baylor zakończyło swój udział w March Madness. Teraz przed Sochanem decyzja o tym, czy już w tym roku zdecyduje się na zgłoszenie do draftu NBA. Z kolei przed North Carolina starcie w kolejnej rundzie ze zwycięzcą spotkania Saint Mary’s – UCLA.