Wyniki NBA: Udany powrót Doncicia, przerwana seria Raptors, triple-double LeBrona

39
7019

Orlando Magic dopiero po dogrywce pokonali Detroit Pistons. Świetna czwarta kwarta Washington Wizards pozwoliła im odnieść przekonywujące zwycięstwo nad New York Knicks. LeBron James zanotował triple-double, a jego Los Angeles Lakers ograli na wyjeździe Denver Nuggets. Nie było 16 zwycięstwa z rzędu Toronto Raptors – zespół z Kanady uległ koszykarzom Brooklyn Nets. Portland Trail Blazers ulegli Memphis Grizzlies, a Damian Lillard musiał opuścić parkiet z powodu kontuzji. Luka Doncić wrócił po kontuzji i od razu poprowadził Dallas Mavericks do kolejnego triumfu, tym razem nad Sacramento Kings. Po pełny przegląd wydarzeń minionej nocy zapraszamy poniżej.

Cleveland Cavaliers – Atlanta Hawks 127:105

Statystyki na ESPN

• Po kompromitującej porażce z Clippers, koszykarze Cavaliers przystąpili do meczu z Atlantą bardzo skupieni, wygrywając pierwszą kwartę 33:19. Na 8:31 przed końcem drugiej kwarty po dwóch trójkach Tristana Thompsona Cavaliers objęli 17-punktowe prowadzenie (43-26), a najwyższą przewagę w tej części gry osiągnęli na 1:22 po alley-oopie Larry’ego Nance’a Juniora (62:42).
  • W drugiej połowie Cavaliers kontrolowali wydarzenia na parkiecie ostatecznie wygrywając (127:105). Graczem meczu został Thompson, autor 27 punktów i 11. Poza nim również double-double uzyskali Nance Jr (23 punkty i 12 zbiórek) oraz Andre Drummond (14 punktów i 15 zbiórek).
  • Po stronie Hawks wyróżniał się Trae Young (27 punktów, 12 asyst). 23 punkty zdobył John Collins, a 16 Cam Reddish.
  • Cavaliers zdominowali grę na tablicach w tym spotkaniu (55:38). Jeden z najlepszych meczów sezonu zanotował Thompson, który rzucił również 3 trójki (3/3), jedną w końcowych sekundach spotkania. Z kolei pierwszoroczniak Cavaliers Kevin Porter Junior zanotował 18 punktów.

Orlando Magic – Detroit Pistons 116:112 OT

• Aaron Gordon rzucił 25, a Markelle Fultz dołożył 21 punktów. Magic dali wyrwać sobie 22-punktowe prowadzenie z rąk, ale ostatecznie nie pozwolili Tłokom na pierwsze zwycięstwo od trzech spotkań.
  • Dla Pistons 26 punktów i 12 zbiórek zdobył Christian Wood. Nikola Vucević trafił za trzy na pięć sekund przed końcem, ale Reggie Jackson chwilę później odpowiedział tym samym, zapewniając kibicom dodatkowe emocje.

Brooklyn Nets – Toronto Raptors 101:91

• Po stronie Raptors zabrakło Marca Gasola, który zmaga się z kontuzją ścięgna podkolanowego. Bardzo dobrą pierwszą połowę rozegrali gracze Brooklyn Nets, którzy już do przerwy prowadzili 52:40. Po zmianie stron zawodnicy Nets kontrolowali spotkanie prowadząc po trzeciej kwarcie (75:65), a w całym meczu (101:91).
  • Bardzo dobre spotkanie rozegrał Caris LeVert, autor 20 punktów (10/20 z gry, 50%), miał również 7 zbiórek. 19 punktów (7/12 z gry, 58%) i 6 zbiórek dopisał na swoje konto Joe Harris. 17 punktów, 6 zbiórek i 9 asyst zanotował Spencer Dinwiddie, zaś double-double zaliczył Jarrett Allen (10 punktów i 13 zbiórek).
  • W ekipie Raptors najskuteczniejszym graczem został Serge Ibaka, autor 28 punktów (10/17 z gry, 59%) i 9 zbiórek. Triple-double zanotował Kyle Lowry (12 punktów, 11 zbiórek i 12 asyst), 22 punkty zdobył Fred VanVleet, natomiast 16 punktów i 8 zbiórek dołożył Pascal Siakam.
  • Koszykarze z Brooklynu zakończyli serię 15. wygranych z rzędu zespołu z Kanady. Toronto Raptors przegrali po raz pierwszy od 12 stycznia, kiedy to ich przeciwnikiem byli San Antonio Spurs.
  • Cris LeVert w ciągu ostatnich 5 spotkań notuje średnio 24 punkty na mecz.

Indiana Pacers – Milwaukee Bucks 118:111

• Z powodu narodzin syna drugi mecz z rzędu opuścił Giannis Antetokounmpo.
  • Gracze Pacers zaczęli od mocnego uderzenia, wygrywając pierwszą kwartę (34:20). Po pierwszej połowie różnica wynosiła aż 23 punkty na korzyść koszykarzy z Indianapolis (68:45).
  • W drugiej połowie gracze Pacers kontrolowali wydarzenia na parkiecie średnio prowadząc kilkunastoma punktami. Jednak na początku czwartej kwarty po punktach Williamsa, Middletona i Browna różnica osiągnęła zaledwie 5 punktów (82:77). Skuteczne akcji Brogdona, Lamba i Warrena zdołały oddalić niebezpieczeństwo ze stony Bucks. Pacers ostatecznie wygrali 118:111.
  • Aż 35 punktów zanotował TJ Warren, przy fenomenalnej skuteczności z gry (16/19, 84%), zaliczył również 7 zbiórek. Double-double zanotowali Malcolm Brogdon (17 punktów i 13 asyst) oraz Myles Turner (14 punktów i 11 zbiórek), 15 punktów i 8 zbiórek dołożył Domantas Sabonis.
    -Po stronie Bucks niespodziewanie najskuteczniejszym graczem okazał się Donte DiVincenzo, autor 19 punktów i 8 zbiórek. 17 punktów zanotował Khris Middleton, zaś 15 Eric Bledsoe.

New York Knicks – Washington Wizards 96:114

• Bradley Beal nie został wybrany do zbliżającego się Meczu Gwiazd. Jego dzisiejszy występ pokazał, że na powołanie jak najbardziej zasłużył. Obrońca rzucił 30 punktów, w wydatny sposób pomagając swojej drużynie w wygranej.
  • Knicks utrzymywali dystans do trzeciej minuty czwartej kwarty. Od tego momentu przyjezdni zaczęli znacząco uciekać gospodarzom. Wizards wygrali po raz pięty w ostatnich siedmiu spotkaniach i do ósmego Orlando Magic brakuje im już tylko trzech zwycięstw.
  • Najlepiej dla Knicks zagrał Julius Randle, autor 21 punktów i 13 zbiórek, Elfrid Payton dołożył 19, a RJ Barrett 16.

Memphis Grizzlies – Portland Trail Blazers 111:104

• Grizzlies powiększyli swoją przewagę w walce o ósme miejsce w Konferencji Zachodniej. Brandon Clarke rzucił 27 punktów, Ja Morant dołożył 20 oczek i dziewięć zbiórek.
  • Dla Blazers 23 punkty zdobył CJ McCollum, 20 oczek dołożył Damian Lillard, ale na trzy minuty przed końcem musiał opuścić parkiet z powodu urazu pachwiny. Rozgrywający prawdopodobnie nie zagra w All-Star Game.
  • Grizzlies prowadzili w pewnym momencie już 14 oczkami. Blazers grali dzień po dniu, co z pewnością miało znaczenie przy potencjalnym odrabianiu strat.

Minnesota Timberwolves – Charlotte Hornets 108:115

• Devonte Graham rzucił 28, Malik Monk Dołożył 25, a Hornets, dzięki świetnej ostatniej kwarcie, pokonali na wyjeździe inny młody zespół. Dla Szerszeni to drugie zwycięstwo z rzędu.
  • Timberwolves prowadzili w pewnym momencie już 18 punktami, ale bardzo dobra druga połowa w wykonaniu przyjezdnych pozwoliła im na odniesienie sukcesu. Hornets pozwolili rzucić Timberwolves w drugich 24 minutach zaledwie 42 punkty.
  • D’Angelo Russell zdobył 26 punktów i 11 asyst. Timberwolves musieli radzić sobie bez Karla-Anthony’ego Townsa, który ma uraz lewego nadgarstka.

Dallas Mavericks – Sacramento Kings 130:111

• Luka Doncić opuścił poprzednie siedem spotkań, ale dzisiaj kolejny raz pokazał, że jest dla Mavericks zawodnikiem kluczowym. Słoweniec rzucił 33 punkty, miał 12 zbiórek i osiem asyst.
  • Kristaps Porzingis dołożył 27 punktów i 13 zbiórek. Widać, że Łotysz wraca na odpowiednie dla siebie tory.
  • Buddy Hield rzucił 22 punkty, 16 oczek dołożył De’Aaron Fox. Kings dali odjechać Mas w drugiej kwarcie i przez całą drugą połowę nie zbliżyli się na więcej niż na 11 oczek.

• Devin Bookers rzucił 27, Kelly Oubre Jr dołożył 15, a Suns wygrali po raz drugi w ostatnich ośmiu spotkaniach. Dla Suns to już i tak jest lepszy sezon niż poprzedni, który zakończyli z 19 wygranymi.
  • Suns weszli w czwartą kwartę z dziewięcioma punktami przewagi i w ciągu ostatnich 12 minut już ani razu nie przegrywali.
  • Warriors przegrali po raz czwarty z rzędu i z bilansem 12-43 są aktualnie najgorszą ekipą w lidze.

Utah Jazz – Miami Heat 116:101

• Donovan Mitchell rzucił 26 punktów, Bojan Bogdanović dołożył 22, Rudy Gobert zdobył 16 oczek i 20 zbiórek. Jazz wygrali swój czwarty kolejny mecz.
  • Dla Heat 25 oczek rzucił Jimmy Butler, Duncan Robinson dołożył 18. Przyjezdni zbudowali kilkupunktowe prowadzenie w pierwszej kwarcie, ale Jazz udało się odrobić straty i wyjść na prowadzenie już w trzeciej kwarcie.

Denver Nuggets – Los Angeles Lakers 116:120 OT

• Do wywołania zwycięzcy dwóch najlepszych drużyn konferencji zachodniej potrzebna była dogrywka. Do dogrywki na niespełna 24 sekundy przed końcem spotkania celnym layupem doprowadził Gary Harris. W posiadaniu piłki byli jeszcze Lakers, ale ostatni rzut LeBrona Jamesa na niemal dwie sekundy przed końcem okazał się niecelny.
  • W dodatkowej części gry, głównie za sprawą Anthony’ego Davis (7 punktów) lepsi okazali się gracze Lakers, wygrywając po dogrywce (120:116).
  • Najlepszym graczem meczu został LeBron James, autor triple-double (32 punkty, 12 zbiórek i 14 asyst), przy skuteczności 15/29 z gry, 52%. Jeden punkt więcej od lidera Lakers zdobył Anthony Davis (33 punkty, 10 zbiórek), notując doubl-double. Podwójną zdobycz zanotował również Dwight Howard (14 punktów i 11 zbiórek).
  • Po stronie Nuggets najskuteczniejszym graczem okazał się Jamal Murray, który zapisał na swoje konto double-double (32 punkty i 10 asyst), przy skuteczności 13/25 z gry, 52%. Double-double zanotował również Nikola Jokić (22 punkty, 11 zbiórek), 9/18 z gry, 50%, dokładając 6 asyst. 15 punktów i 7 zbiórek zaliczył Jerami Grant.