Wyniki NBA: Debiut Westbrooka w Wizards na koniec pre-season

0
4413

To była ostatnia noc z pre-season. Trzy mecze i wszystkie trzy rozstrzygnięte w samej kocówce. Dla Orlando Magic dobrą pracę wykonał pierwszoroczniak Cole Anthony. W DC zadebiutował Russell Westbrook, ale to był mecz bez fajerwerków. Na koniec dnia zwycięstwo Hawks, które zapewnił doświadczony Danilo Gallinari i drugoroczniak Cam Reddish.

ORLANDO MAGIC – CHARLOTTE HORNETS 120:117

• Przy stanie 117:113 dla Charlotte Hornets na minutę przed końcem spotkania, Orlando Magic zdobyli siedem kolejnych punktów przejmując inicjatywę i wygrywając swój ostatni mecz w pre-season. Zwycięskie punkty zdobył dla Magic Cole Anthony wybrany z 15. numerem w tegorocznym drafcie. W Orlando mają wobec niego spore oczekiwania.
  • Hornets przegrali trzy ze swoich czterech przedsezonowych meczów. W ostatnich dwóch grali bez kontuzjowanego Gordona Haywarda. Przeciwko Magic 25 oczek zanotował DeVonte Graham i 24 punkty dołożył Terry Rozier. Magic skończyli pre-season z bilansem 2-2. Cole Anthony z ławki zanotował 19 oczek, 18 punktów i 11 zbiórek Nikoli Vucevica.

WASHINGTON WIZARDS – DETROIT PISTONS 99:96

• Ostatni mecz pre-season dla obu ekip, ale pierwszy raz w koszulce Washington Wizards dla Russella Westbrooka, który trafił do drużyny w wymianie za Johna Walla. Russ spędził na parkiecie 17 minut i w tym czasie zanotował 8 punktów, 7 zbiórek i 3 asysty. Wizards w ostatnich pięciu minutach zdobyli zaledwie 3 punkty, ale wcześniej zbudowali prowadzenie, które dało im wygraną.
  • Dla ekipy z Mo-Town po 14 punktów zdobyli Jerami Grant oraz Derrick Rose, który nadal wychodzi dla drużyny z ławki. Po stronie ekipy z DC najlepiej wyglądał Thomas Bryant. Młody gracz najwyraźniej musiał odreagować karę, jaką otrzymał ostatnio od ligi. Skończył z 22 punktami i 7 zbiórkami. 15 oczek dołożył od siebie Bradley Beal.

MEMPHIS GRIZZLIES – ATLANTA HAWKS 116:117

• Wszystkie trzy mecze poprzedniej nocy były naprawdę zacięte i decydowały się w samych końcówkach. Na 3 sekundy przed końcem meczu, Brandon Goodwin trafił dla Atlanty Hawks dwa razy z linii rzutów osobistych, co dało drużynie 4-punktową przewagę. Po drugiej stronie trójką odpowiedział Shaq Buchanan, ale to nie wystarczyło, by odmienić losy spotkania.
  • Najlepszym punktującym w drużynie z Atlanty był Danilo Gallinari, który wychodząc z ławki rzucił 19 punktów i dołożył 5 zbiórek. 18 oczek dołożył drugoroczniak Cam Reddish, co do którego w Atlancie mają spore oczekiwania. Po stronie Grizzlies 15 oczek i 8 asyst Ja Moranta. Z 17 punktami ostatni przedsezonowy mecz zakończył Dilon Brooks.