Jimmy Butler poprowadził Heat do zwycięstwa nad Hawks, którzy musieli sobie radzić bez Trae’a Younga. Nieoczekiwanie Mavericks wygrali w Denver, a Lakers rozbili Grizzlies. Monstrualny mecz rozegrał Anthony Davis, który w 31 minut zdobył 40 punktów i zebrał 20 piłek na tablicach!

Miami Heat – Atlanta Hawks 112:97

Statystyki na ESPN

• Był to debiut Jimmy’ego Butlera w barwach Miami. Zawodnik opuścił pierwsze trzy spotkania z powodu narodzin dziecka. Butler zdobył 21 punktów (5/11 z gry i 10/15 za 1).
  • Bardzo dobre spotkanie rozegrali debiutant Tyler Herro (29 punktów i 7 zbiórek) oraz Bam Adebayo (17 punktów, 10 zbiórek, 3 asysty, 3 bloki, 2 przechwyty).
  • Dla Hawks 30 punktów zdobył John Collins, ale nie mógł liczyć na wsparcie kolegów. Drugim strzelcem zespołu był Jabari Parker (12 punktów).
  • Tylko 11 minut na parkiecie spędził Trae Young. Najlepszy gracz pierwszego tygodnia na Wschodzie skręcił kostkę i będzie odpoczywał przez co najmniej dwa tygodnie.
  • W drugiej kwarcie przez blisko pięć minut Hawks nie zdobyli punktów. Wtedy gospodarze uzyskali 12 punktów przewagi i nie oddali prowadzenia już do końca spotkania.

Kontuzja Younga:

Skrót meczu Heat – Hawks:

Denver Nuggets – Dallas Mavericks 106:109

• Bardzo rzadka sytuacja! Aż dziewięciu graczy Mavericks rzuciło co najmniej 10 punktów, a nikt nie zdobył więcej niż 14!
  • W końcówce Maxi Kleber popisał się efektownym blokiem, a Luka Doncić zdobył ważne punkty i Mavs prowadzili. Zespół z Dallas wygrał, mimo że Doncić nie trafił w końcówce dwóch osobistych. Nuggets mieli szansę na doprowadzenie do remisu, ale Jamal Murray nie trafił z dystansu.
  • Początkowo blok Klebera sędziowie uznali jako „goaltending” i zaliczyli punkty Nuggets, ale po chwili sprawdzili na powtórce i uznali, że blok był „czysty”.
  • Dla Nuggets najwięcej punktów (23) zdobył Paul Millsap. Drugim strzelcem drużyny był Will Barton (19).
  • Nikola Jokić zaliczył w tym spotkaniu triple-double. Miał dokładnie po dziesięć punktów, zbiórek i asyst.

Statystyki graczy Mavericks:

Los Angeles Lakers – Memphis Grizzlies 120:91

• Grizzlies rozpoczęli od prowadzenia 15:2. Lakers szybko wrócili do gry, ale wynik oscylował wokół remisu. Na 5:47 do końca trzeciej odsłony Grizzlies prowadzili 67:66, ale do końca kwarty nie rzucili już punktów! Lakers zdobyli ich aż 22 i było po meczu. Czwarta kwarta rozpoczynała się od prowadzenia Jeziorowców 88:67 (w sumie Lakers zaliczyli „run” 27:2).
  • Wielki mecz rozegrał Anthony Davis, który zdobył 40 punktów i zebrał 20 piłek przez zaledwie 31 minut. Davis trafił siedem z 17 rzutów z gry, ale aż 26 z 27 osobistych!
  • To czwarty taki mecz (40&20) w karierze Davisa, ale pierwszy od 2016 roku. Ostatnim zawodnikiem Lakers, który miał takie statystyki był Shaquille O’Neal w 2003 roku.
  • LeBron James zdobył 23 punkty i osiem asyst. LBJ miał jednak sześć strat.
  • Najwięcej punktów dla Grizzlies zdobył Ja Morant – 16.

Czy wiesz, że Podcast PROBASKET zmienił się w PROBASKET LIVE? Z wersji audio przeszliśmy na wersję video i to na żywo! Zapraszamy w poniedziałki o godz. 21:00!

• Poprzedni artykułJohn Wall jako Joker na Halloween
    Następny artykułNBA: Dlaczego Kings grają tak słabo?
    Założył PROBASKET w 2001 roku. Pisał o koszykówce w Dzienniku Metro i Onet.pl. Od 12 roku życia trenował kosza. Studiował w USA, gdzie grał z drużyną Junior College'u w mistrzostwach Stanów Zjednoczonych. Po powrocie do Polski przez cztery lata był trenerem na poziomie kadetów i juniorów. Skomentował ponad 100 meczów NBA i WNBA w Orange sport i Canal+ Sport oraz Igrzyska Olimpijskie w nSport HD. W latach 2013-2016 pełnił rolę rzecznika prasowego reprezentacji Polski koszykarzy. Był z kadrą na dwóch EuroBasketach - współtworzył projekt Kosz Kadra. Przez sześć lat w Polskiej Lidze Koszykówki wdrażał strategię komunikacji (WWW, video i Social Media). Jest specjalistą w dziedzinie Public Relations oraz Marketingu w sporcie. Obecnie prowadzi polskie biuro prasowe Jeremiego Sochana oraz odpowiada za kwestie marketingowe Sochana na Polskę.