Ciekawie było w trakcie kolejnej nocy w NBA. 49 punktów Jasona Tatuma pozwoliło Boston Celtics cieszyć się z kolejnej wygranej. Cleveland Cavaliers pewnie pokonali Philadelphię 76ers różnicą 28 punktów. Równie pewne zwycięstwo zapisali na swoje konto koszykarze Atlanta Hawks, którzy ograli Orlando Magic. Brooklyn Nets obronili parkiet przed Washington Wizards i wygrali 113:107. Kolejne zwycięstwo zapisali na swoim koncie także koszykarze Milwaukee Bucks. Brak w rotacji Karla-Anthony’ego Townsa nie przeszkodził graczom Timberwolves odnieść zwycięstwa nad Memphis Grizzlies. Bardzo dobra pierwsza połowa w wykonaniu New Orleans Pelicans dała im zwycięstwo nad Toronto Raptors. Bez Jeremiego Sochana musieli sobie radzić San Antonio Spurs. Ekipa z Teksasu nie dała jednak rady drużynie Oklahoma City Thunder i ostatecznie przegrali 111:119. Pewne zwtcięstwa odniosły ekipy Phoenix Suns, Sacramento Kings oraz Denver Nuggets

Cleveland Cavaliers – Philadelphia 76ers 85:113

Caris LeVert zdobył dla Cleveland Cavaliers 22 punkty z ławki, a Darius Garland miał 21 oczek i dziewięć asyst, dzięki czemu Kawalerzyści pewnie wygrali z Philadelphią 76ers 113:85. Przewaga gospodarzy osiągnęła w czwartej kwarcie aż 33 punkty. Dla Cavs było to dziewiąte zwycięstwo we własnej hali na dziesięć rozegranych spotkań.

– Środkowy Philadelphi 76ers Joel Embiid był najlepszym zawodnikiem przyjezdnych i zakończył pojedynek z dziewiętnastoma punktami, sześcioma zbiórkami i sześcioma asystami. Shake Milton zdobył 14 punktów. Po trzech kolejnych zwycięstwach Sixers musieli przełknąć gorzką pigułkę porażki z Cavs.

– Budowana przewaga przez pierwsze dwie kwarty pozwoliła miejscowym kilkukrotnie wychodzić na trzydziestopunktowe prowadzenie. Wynik ani przez moment nie był zagrożony. Gospodarze pewnie kontrolowali przebieg meczu i pewnie dowieźli prowadzenie do końca pojedynku.

Orlando Magic – Atlanta Hawks 108:125

Trae Young był liderem Atlanta Hawks i miał 30 punktów i 14 asyst, a jego drużyna przerwała serię trzech porażek, wygrywając 125-108 z Orlando Magic minionej nocy. Dejounte Murray dodał 27 punktów, a Clint Capela zakończył spotkanie z 20 punktami i 12 zbiórkami.

– Po stronie gospodarzy najskuteczniejszy był Franz Wagner, który miał dwadzieścia dwa punkty i sześć zbiórek. Paolo Banchero dodał 20 punktów i pięć asyst. Jednak Orlando przegrało swój szósty mecz z rzędu.

– Od początku ton grze nadawał ekipa gości, która prowadziła po pierwszej kwarcie różnicą jedenastu punktów. Dopiero w czwartej kwarcie gospodarze zaczęli mozolnie odrabiać straty, jednak uzyskana wcześniej przewaga była zbyt duża.

Boston Celtics – Miami Heat 134:121

Jayson Tatum trafił w meczu z Miami Heat osiem trójek i zdobył rekordowe w sezonie 49 punktów, a Celtics powstrzymali dobrze grających ofensywnie Miami Heat, wygrywając 134-121. Był to trzeci mecz gracza Celtów z 40-punktową zdobyczą w tym sezonie, który coraz bardziej chce udowodnić, że chce walczyć o nagrodą MVP sezonu zasadniczego.

Max Strus zakończył mecz z 23 punktami i pięcioma trójkami dla Heat. Bam Adebayo również zdobył 23 punkty, zanim został wyrzucony w ostatnich sekundach po dwóch faulach technicznych. Tyler Herro zdobył 22 punkty i dziewięć asyst,

– Boston objął prowadzenie 102-96 w czwartej kwarcie, ale Miami nie odpuściło i zbliżyło się do stanu 118-115 po layupie Highsmitha na nieco ponad pięć minut przed końcem spotkania. Celtics zyskali trochę oddechu po serii 13-6, kiedy ich przewaga wzrosła do dziesięciu punktów.

Brooklyn Nets – Washington Wizards 113:107

Kevin Durant zdobył 39 punktów, a Brooklyn Nets pokonali w środę Washington Wizards 113:107, odnosząc trzecie z rzędu zwycięstwo. Durant miał 13/20 rzutów z gry i trafił wszystkie 11 rzutów wolnych w 37 minut po zdobyciu rekordowych w sezonie 45 punktów w zwycięstwie nad Magic.

Kristaps Porzingis zdobył dla Waszyngtonu 27 punktów i 19 zbiórek. Bradley Beal i Kyle Kuzma zdobyli po 25 punktów dla Wizards, którzy przegrali cztery z ostatnich pięciu meczów.

Jest najlepszym graczem na świecie – powiedział Porzingis o Durancie – Bardzo trudno go zatrzymać, zwłaszcza jeśli czuje się dobrze, zbliża się pod kosz.

– Nets prowadzili zaledwie trzema punktami na początku czwartej kwarty, po czym odskoczyli po serii 11:5, podczas gdy Durant odpoczywał na ławce. Dzięki temu zrywowi zdobyli przewagę, która poprowadziła ich do ostatecznego zwycięstwa.

New York Knicks – Milwaukee Bucks 103:109

Giannis Antetokounmpo miał 37 punktów, 13 zbiórek i 7 asyst, jednak ze względu na szósty faul nie dokończył spotkania w ostatnich sekundach. Na całe szczęście w ekipie Milwaukee Bucks zimną krew zachował Grayson Allen, który rzucił kluczową trójkę w ostatnich akcjach meczu. Jrue Holiday miał 22 punkty, sześć zbiórek i pięć asyst dla Bucks.

Mitchell Robinson z New York Knicks trafił jeden rzut wolny w ostatnich minutach spotkania. Drugi spudłował, jednak zbiórka w ataku gospodarzy pozwoliła ponowić atak. Rzuty wolne wówczas wykonywał Jalen Brunson, który zremisował na 47 sekund przed końcem. Po wcześniej wspomnianej trójce Allena, RJ Barrett nie trafił z dystansu.

– Barrett zdobył 26 punktów, Julius Randle dodał 18, a Brunson miał 17 dla Knicks, którzy w poprzednim meczu zdobyli 140 punktów w Detroit jednak tym razem nie byli tak skuteczni. Zespół z Nowego Jorku rzucał na skuteczności 42% z gry i 20% z dystansu za 3 punkty, plus fatalne 65% z linii rzutów wolnych.

Minnesota Timberwolves – Memphis Grizzlies 109:101

Anthony Edwards miał 29 punktów, pięć przechwytów i trzy bloki i poprowadził tym samym Minnesotę Timberwolves do zwycięstwa 109-101 nad Memphis Grizzlies w pierwszym meczu, w którym zabrakło kontuzjowanej gwiazdy Timberwolves, Karla-Anthony’ego Townsa.

Jaylen Nowell dodał 24 punkty z ławki, a D’Angelo Russell miał 15 punktów i 10 asyst dla Timberwolves, którzy wymusili na Grizzlies rekordowe w tym sezonie 27 strat i przerwali serię trzech porażek, mimo że przegrywali już 59-29 w tym meczu.

Ja Morant był najskuteczniejszym graczem Grizzlies w sotkaniu przeciwko Timberwolves. Lider swojego zespołu zdobył 24 punkty miał 6 asyst oraz 5 zbiórek jednak podobnie jak Dillon Brooksb został wyrzucony z boiska przez sędziów. Jaren Jackson Jr. miał 16 punktów i 11 zbiórek.

New Orleans Pelicans – Toronto Raptors 126:108

Zion Williamson miał 33 punkty, cztery przechwyty i dwa bloki, a Trey Murphy dodał 26 punktów w tym sześć trójek, w meczu w którym New Orleans Pelicans pokonali Toronto Raptors 126:108.

– Pelicans rzucali ze skutecznością 52,3% z gry, mieli 28 asyst i mieli przewagę sięgającą aż trzydziestu jeden punktów w połowie trzeciej kwarty, zanim Toronto się zebrało, zmniejszając deficyt do 113-102 na 5:30 przed końcem.

– W drużynie Toronto Raptors najskuteczniejszy był Gary Trent Jr., który zdobył 35 punktów. Pascal Siakam ukończył mecz mając na koncie 23 oczka.

– Williamson zdobył dziewięć z pierwszych 14 punktów Pelicans i był prawie nie do zatrzymania w pierwszej połowie,w której zdobył 17 punktów i cztery asysty. Pelicans prowadzili 74-47 po pierwszej połowie. To była najlepsza połowa zespołu z Nowego Orleanu w tym sezonie.

Oklahoma City Thunder – San Antonio Spurs 119:111

Jalen Williams zdobył 27 punktów, co jest jego najlepszym wynikiem w sezonie, a Thunder odrobił 20-punktowy deficyt w drugiej połowie i dał Spurs dziewiątą porażkę z rzędu, 119-111. W ekipie Thunder zabrakło ich najlepszego strzelca, Shai Gilgeous-Alexandera. Lu Dort zdobył 23 punkty, a Josh Giddey dodał 14 punktów i 14 zbiórek dla Thunder.

Devin Vassell zdobył 25 punktów, a Keldon Johnson dodał 19 dla Spurs, którzy trafili jedynie 28% rzutów w drugiej połowie.

– San Antonio Spurs prowadzili 77-60 do przerwy (przy skuteczności 64% z gry). Vassell zdobył 16 punktów przed przerwą, a Johnson dodał 13. Jeszcze w czwartej kwarcie Spurs prowadzili 96-88, jednak skuteczna gra gospodarzy i błędy gości zmieniły bieg wydarzeń na boisku.

– W meczu zabrakło Polaka, Jeremiego Sochana, który pauzuje z powodu urazu.

Denver Nuggets – Houston Rockets 120:100

-Podopieczni Michaela Malone’a już od pierwszych minut kontrolowali wydarzenia na parkiecie i po 12 minutach Denver Nuggets wygrywali 20-punktami (44:24). W każdej kolejnej kwarcie Samorodki podtrzymywali przewagę i mogli spokojnie dowieźć wynik do końca.

-Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Jamal Murray (26). Jeden z liderów Nuggets trafił 9 z 15 rzutów z gry (60%) i 4 z 6 prób zza łuku (67%). –Powoli wracam do swojej optymalnej formy – powiedział po meczu Murray. –Myślę, że widzicie poprawę – dodał. Kolejny znakomity mecz rozegrał Nikola Jokić, który był bardzo bliski triple-double (17 punktów, 9 zbiórek, 12 asyst). Gwiazdor Nuggets trafił 7 z 9 rzutów (78%).

-20 punktów (7/12 z gry, 58%) dołożył Aaron Gordon, który miał też 6 zbiórek. 18 oczek i 5 zbiórek zapisał na swoje konto Bruce Brown. 13 punktów (5/6 z gry, 83%) dodał Vlatko Cancar.

-Po stronie Rockets brylował Kevin Porter Junior, autor 23 punktów (8/18 z gry, 44%), 6 zbiórek i 5 asyst. Wyróżniał się też Aleperen Sengun, zdobywca double-double (18 punktów i 11 zbiórek). Turek wykazał się najwyższą skutecznością z gry w zespole Rakiet (8/12, 67%). 16 punktów dołożył Jalen Green, a 13 oczek dorzucił Jabari Smith Junior. –Przeciwko takim zespołom jak Nuggets, Suns czy Warriors, nie możesz po prostu spokojnie wejść do gry – powiedział trener Rockets, Stephen Silas.

Autor: Mateusz Malinowski

Phoenix Suns – Chicago Bulls 132:113

-Podopieczni Monty’ego Williamasa nie mieli większych problemów z pokonaniem chicagowskich Byków, a autorem zwycięstwa był kapitalnie dysponowany dziś Devin Booker. Najlepszy strzelec Słońc zdobył 51 punktów, trafiając 20 z 25 rzutów (80%), w tym 6 z 7 trójek (86%). Lider klubu z Phoenix miał też 6 asyst.

-Bardzo dobre zawody rozegrał również Deandre Ayton, zdobywca double-double (30 punktów i 14 zbiórek). Center Suns trafił 11 z 17 rzutów z gry (65%). Po 12 punktów dodali Landry Shamet (4 trójki) i Damion Lee. 8 punktów, 5 zbiórek i 6 asyst zanotował Cameron Payne.

-W szeregach Chicago Bulls najlepiej zagrał DeMar DeRozan. Lider Bulls zdobył 29 punktów, 7 zbiórek i 4 asysty. Drugi najlepszy wynik to 17 punktów Zacha LaVine’a (7 asyst). 14 punktów dołożył Alex Caruso.

-Dla Suns było to szóste zwycięstwo z rzędu i z bilansem 15-6 zajmują pierwsze miejsce w konferencji zachodniej. Natomiast Bulls zajmują w tym momencie 12. miejsce w konferencji wschodniej.

Utah Jazz – Los Angeles Clippers 125:112

Utah Jazz po 5 porażkach z rzędu w końcu odnieśli zwycięstwo. Tym razem zespół z Salt Lake City okazał się lepszy od LA Clippers, którzy nadal są osłabieni brakiem liderów w postaci Kawhiego Leonarda i Paula George’a.

-Najlepszym graczem Jazz był Jordan Clarkson, autor 33 punktów, 4 zbiórek i 5 asyst. Najlepszy rezerwowy sezonu 2020/21 trafił 10 z 18 rzutów (56%) i trafił 5 z 9 prób trzypunktowych (najwięcej w meczu). 23 punkty i 9 zbiórek zanotował Lauri Markkanen. Skrzydłowy Jazz trafił 7 z 11 rzutów (64%). 21 punktów (8/14 z gry, 57%), 6 zbiórek, 6 asyst, ale też i 6 strat uzyskał Collin Sexton. Double-double (14 punktów  i 12 zbiórek ) zanotował Jarred Vanderbilt.

-Po stronie Clippers najlepiej zagrał John Wall, zdobywca 26 punktów i 5 asyst, 15 oczek dołożył Reggie Jackson. 12 punktów i 7 zbiórek zaliczył Ivica Zubac. Podopieczni Tyronn Lue przegrali 3 z ostatnich pięciu meczów.

Sacramento Kings – Indiana Pacers 137:114

-Przełamanie serii trzech kolejnych porażek w dobrym stylu. Kings na prowadzenie dali wyjść gościom jedynie w pierwszej minucie meczu, sukcesywnie podwyższając swoją przewagę, która w czwartej kwarcie przekraczała 30 punktów. Pacers trzymali się w pomalowanym, swobodnie dzielili się piłką, dużo zbierali, jednak różnicę zrobiła dzisiaj skuteczność, a właściwie dobra defensywa gospodarzy.

-Królowie zbilansowani, grający ładną dla oka koszykówkę, wreszcie dominujący. 22 punkty lidera pod tym względem Harrisona Barnesa, który uzyskał najlepszy w drużynie wskaźnik +/- na poziomie +30. 20 „oczek” dodał Malik Monk, 19 wraz z sześcioma asystami De’Aaron Fox, a 15 Terence Davis. Blisko triple-double był Domantas Sabonis z linijką: 11 punktów, 10 zbiórek, 7 asyst. Żaden ze starterów gospodarzy nie spędził na parkiecie więcej niż 28 minut.

-W szeregach gości zaledwie trzech graczy z dwucyfrową zdobyczą. Po 22 punkty zdobyli Bennedick Mathurin i Jalen Smith, a 17 dołożył Buddy Hield. Po historycznej serii zwolnić musiał regres zaliczyć musiał wreszcie Tyrese Haliburton, który rzucił tej nocy 9 punktów, rozdał 10 asyst i zebrał 4 piłki.

Autor: Maksymilian Kaczmarek

Los Angeles Lakers – Portland Trail Blazers 128:109

-Po wyrównanej pierwszej połowie Lakers przejęli inicjatywę i w połowie trzeciej kwarty zbudowali sobie dwucyfrową przewagę, która dała im dużo spokoju w decydującej odsłonie. Po uwłaczającej porażce z Pacers, w której ekipa z Los Angeles potrafił w czwartek kwarcie roztrwonić blisko 20-punktową przewagę podopieczni Darvina Hama zagrali dziś na pełnej koncentracji i bez większych problemów odnieśli 8. zwycięstwo w sezonie.

-Dla Jeziorowców to szósta wygrana w ostatnich 8 meczach. Dziś zespół ciągnął LeBron James, który do 31 punktów dołożył 8 asyst i 7 zbiórek. Anthony Davis dodał 27 „oczek” i 12 zbiórek a Austin Reaves uzyskał nowy rekord kariery w postaci 22 punktów. 14 punktów z ławki zanotował ponadto powracający do gry Thomas Bryant.

-Za sprawą siódmej porażki w ośmiu ostatnich meczach Blazers po raz pierwszy od dawna mają 50-procentowy bilans porażek i zwycięstw. Pod nieobecność Damiana Lillarda, który do gry ma wrócić w niedzielę, zespołowi przewodził Jerami Grant – autor 27 punktów i 5 asyst. 22 „oczka” dodał Anfernee Simons a 21 Justise Winslow.

Nowa promocja Nike i Jordan i wielu innych sportowych marek

W czwartek ruszyły dwie dobre promocje w Zalando Lounge. Pierwsza nosi nazwę „ulubiona odzież sportowa” i wielu przeglądających ZL stwierdziło „eee nie sprawdzam nawet co tam jest”, a tymczasem znajdziecie tam bardzo fajne rzeczy! Bluzy marki Jordan, dużo ubrań Nike, różne buty sportowe. Naprawdę warto sprawdzić te dwie oferty, bo to są te „specjalne promocje”, czyli wyprzedaże dla „łowców okazji”.