Wyniki NBA: 41 punktów Doncicia, 32 Hardena! Mavs lepsi od Rockets!

31
6759

Luka Doncić zdobył 41 punktów i poprowadził Dallas Mavericks do wygranej nad Houston Rockets w derbach Teksasu. Kawhi Leonard zdobył 26 punktów, Paul George 18, ale to Montrezl Harrell był liderem Clippers w spotkaniu z Pelicans. Rzucił 34 punkty i miał 12 zbiórek. W derbach Nowego Jorku znów Nets wygrali z Knicks, a Denver Nuggets okazali się lepsi od Phoenix Suns.

Houston Rockets – Dallas Mavericks 123:137

Statystyki na ESPN

Mavericks rozpoczęli od szybkiego prowadzenia 7:0 (Rockets popełnili trzy straty w pierwszych trzech akcjach), a po dwóch minutach gry było 13:2. Mavs narzucili bardzo ogromne tempo i pokonali Rockets ich własną bronią. W pierwszej kwarcie zdobyli aż 45 punktów (45:29), a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 78:61. Po zmianie stron Mavs nie zwalniali tempa. Co prawda Rockets zmniejszyli przewagę rywali do pięciu punktów (109:114), ale minutę później było znów dziesięć „oczek” prowadzenia gości, którzy ani razu w tym spotkaniu nie oddali prowadzenia.

Luka Doncić zdobył 41 punktów (15/29 z gry, w tym 5/14 za 3). To jego czwarty mecz z rzędu ze zdobyczą co najmniej 30 punktów! Oprócz tego miał 10 asyst i sześć zbiórek oraz sześć strat.

Tim Hardaway Jr. dodał 31 punktów (5/11 za 3), a Kristaps Porzingis 23 punkty i 13 zbiórek.

– Obie drużyny oddały po 44 rzuty za trzy punkty, ale Mavericks trafili 17 razy (39%), a Rockets tylko 10 (23%).

James Harden zdobył 32 punkty (11/24 z gry, w tym 2/15 za 3). Miał też 11 asyst i dziewięć zbiórek oraz sześć strat.

– Pod koszami rządził Clint Capela, który zebrał 22 piłki na tablicach i zdobył 21 punktów.

Russell Westbrook zdobył 27 punktów (8/20 z gry), ale przy jego nazwisku wskaźnik +/- wynosi -23.

New York Knicks – Brooklyn Nets 101:103

Spencer Dinwiddie zdobył 30 punktów i poprowadził Nets do wygranej w derbach Nowego Jorku, które rozgrywane były w Madison Square Garden.

– Najwięcej punktów dla Knicks zdobył Marcus Morris – 26.

Nets wciąż muszą sobie radzić bez Kyriego Irvinga, który leczy uraz barku. Nie zagra w jeszcze co najmniej dwóch spotkaniach.

Washington Wizards – Sacramento Kings 106:113

Denver Nuggets – Phoenix Suns 116:104

Paul Millsap zdobył 23 punkty, a Jamal Murray i Will Barton po 22.

W trzeciej kwarcie Suns prowadzili 60:52, ale Nuggets zdołali wyrównać. Wygrali trzecią kwartę 27:20, a czwartą 37:27, a całe spotkanie 116:104.

Devin Booker zdobył zaledwie 12 punktów (5/13 z gry, w tym 1/7 za 3) i miał pięć strat. Najwięcej dla Suns rzucił Cheick Dialo – 22 punkty przy skuteczności 10/12 z gry.

Los Angeles Clippers – New Orleans Pelicans 134:109

Kawhi Leonard zdobył 26 punktów (7/19 z gry), Paul George 18, ale to Montrezl Harrell był liderem Clippers w spotkaniu z Pelicans. Rzucił 34 punkty (wyrównał rekord kariery) i miał 12 zbiórek. Harrell po raz czwarty w tym sezonie zdobył najwięcej punktów w drużynie.

– Najwięcej punktów dla zespołu z Nowego Orleanu zdobył Brandon Ingram (24), który zebrał też osiem piłek i miał pięć asyst.

Skorzystaj z najnowszej oferty PZBUK – bonus powitalny 500 zł na start
Odbierz 100% bonus od depozytu do maksymalnie 500 zł.
1) Dokonaj depozytu
2) Aktywuj bonus podczas wpłaty
3) Odbierz dodatkową gotówkę i graj za dwa razy więcej!
– więcej informacji na stronie PZBUK>>

Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET. Jest nas już ponad 2100!

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.