Portland Trail Blazers pokonali Los Angeles Lakers po dogrywce, ale Damian Lillard w 27 minut gry trafił 30 punktów będąc prawdziwym koszmarem dla obrony przeciwnika. Wcześniej Dallas Mavericks ograli  Oklahomę City Thunder po dobrym meczu rezerwowych. Natomiast Memphis Grizzlies okazali się bezlitośni dla Philadelphii 76ers budując 30 punktową przewagę. Z double-double 21 oczek, 14 zbiórek mecz skończył Hassan Whiteside prowadząc Miami Heat do wygranej nad Brooklyn Nets.

OKLAHOMA CITY THUNDER – DALLAS MAVERICKS 109:114

Zespół z Oklahomy nadal gra bez kontuzjowanego Stevena Adamsa, który w starciu z Realem Madryt nabawił się urazu kostki. Poza grą dla Thunder był także Andre Roberson. W jego przypadku chodzi o kontuzjowane kolano. Za to w pierwszej piątce OKC wyszedł bardzo często krytykowany Kyle Singler i co ciekawe – rozegrał jeden z najlepszych meczów od kiedy trafił do Oklahomy (17 punktów, 3 zbiórki, asysta, przechwyt). Na 2:16 przed końcem był remis 104:104. Dallas Mavericks prowadzeni przez Dwighta Powella rzucili 10 punktów, ograniczając rywala do 5.

Wspomniany Powell wyszedł z ławki i w 19 minut trafił 16 oczek (6/10 FG), miał 7 zbiórek i przechwyt. W Teksasie liczą, że gracz będzie jedną z najważniejszych części ławki rezerwowych, dlatego takie mecze są dla Powella bardzo budujące. W ekipie z Oklahomy najlepszym graczem był Ersan Ilyasova notując 19 punktów i 11 zbiórek. Kolejnych 15 oczek dołożył walczący o swoje minuty Joffrey Lauvergne. Victor Oladipo w 26 minut był 2/10 z gry.

PORTLAND TRAIL BLAZERS – LOS ANGELES LAKERS 109:106 OT

Znakomite spotkanie lidera Portland Trail Blazers – Damiana Lillarda. Rozgrywający łapie rytm przed rozpoczęciem sezonu regularnego i poprzedniej nocy rozstrzelał Los Angeles Lakers. Młoda defensywa Jeziorowców nie znalazła sposobu na zatrzymanie Dame’a. Mecz był na tyle interesujący i zacięty, że drużyny do rozstrzygnięcia potrzebowały dodatkowych pięciu minut. Blazers ostatecznie stworzyli przewagę podejmując dobre decyzje w ataku.

Lillard skończył z dorobkiem 30 punktów (10/17 FG, 6/9 3PT), 3 zbiórek i 3 asyst. Grał w świetnym rytmie. Znakomicie ogląda się zawodnika PTB, gdy gra tak skuteczną koszykówkę. Z ławki 14 oczek i 7 zbiórek dołożył Moe Harkless. Dla gości z Los Angelels 15 punktów zanotował grający jako rezerwowy Jordan Clarkson. Największym walczakiem był Julius Randle kończąc z dorobkiem 13 punktów, 13 zbiórek, 3 asyst, przechwytu i bloku. Tylko 6/21 z gry D’Angelo Russella.

BROOKLYN NETS – MIAMI HEAT 100:121

PHILADELPHIA 76ERS – MEMPHIS GRIZZLIES 91:121