W niedzielę rozegrano w NBA siedem spotkań. W wielu zespołach odpoczywali najlepsi zawodnicy, ale warto obserwować to, jak grają zmiennicy, kiedy dostają więcej minut. Trener Popovich nie wystawił w ogóle LaMarcusa Aldridge’a i Rudy’ego Gaya, a DeMar DeRozan spędził na boisku 20 minut. Wykorzystali to Pelicans. Zion Williamson grał aż 31 minut. Zdobył 22 punkty i zebrał 10 piłek.

Ważne! Jeśli ktoś zamówił oglądanie meczu np. SpursPelicans przez NBA League Pass i pobrało mu kredyt, a nie mógł go obejrzeć, to musi napisać reklamację do NBA np. na czacie w aplikacji. Ja tak zrobiłem i oddali mi od razu ten kredyt.

Szukaliście informacji na temat NBA League Pass? Tutaj jest nasz PORADNIK, który tworzymy wspólnie z Wami. Opisaliśmy pakiety i odpowiadamy na wiele różnych pytań.

Niektórych meczów przedsezonowych nie ma na League Passie, bo jak twierdzi NBA nie są w ogóle transmitowane. Zakładamy, że są transmitowane tylko lokalnie. Stąd te ograniczenia także w dostępności skrótów.

Boston Celtics – Cleveland Cavaliers 118:72

Statystyki na ESPN

• Cavs grali bez Kevina Love’a i Tristana Thompsona. Celtics się po nich „przejechali”. Do przerwy gospodarze prowadzili 59:26.
  • Najbardziej o tym meczu nie będzie chciał pamiętać Cedi Osman. Przy jego nazwisku bilans +/- wynosi aż -38.
  • Aż 19 zawodników Celtics pojawiło się tego dnia na boisku. To rzadka sytuacja, aby trener skorzystał z tylu graczy w jednym spotkaniu, ale to w końcu mecz przedsezonowy. Najdłużej grał Jayson Tatum – 19 minut.

Los Angeles Clippers – Melbourne 118:100

• Clippers grali bez Kawhi Leonarda, który odpoczywał oraz bez Paula George’a, który opuści co najmniej 10 pierwszych meczów sezonu zasadniczego.
  • Nie wystąpił też debiutant Terance Mann, który bardzo pozytywnie zaskoczył w poprzednich spotkaniach.
  • Najwięcej punktów zdobył Montrezl Harrell – 22.
  • Clippers przegrywali do przerwy 47:51, ale trzecią kwartę wygrali 43:20.

San Antonio Spurs – New Orleans Pelicans 114:123

• Rudy Gay i LaMarcus Aldridge nie grali w tym spotkaniu, a DeMar DeRozan spędził na placu 20 minut. Trener Gregg Popovich dał szansę wielu rezerwowym, jak to na mecze przedsezonowe przystało.
  • W Pelicans odpoczywali J.J. Redick i Josh Hart, ale już Zion Williamson spędził na boisku aż 31 minut. Zdobył 22 punkty i miał 10 zbiórek.
  • Do przerwy Spurs prowadzili 66:56, ale trzecią kwartę przegrali aż 16:35.

Washington Wizards – Milwaukee Bucks 108:115

• Bucks grali bez Giannisa i Erika Bledsoe. Nie wystąpiło też siedmiu innych zawodników.
  • Najlepszym graczem drużyny z Milwaukee był Khris Middleton, który zdobył 22 punkty i miał dziewięć zbiórek.
  • Bradley Beal zdobył 20 punktów, a na placu był tylko przez 23 minuty.
  • 27 minut grał Rui Hachimura. Rzucił 10 punktów i miał 12 zbiórek, ale przy jego nazwisku +/- wynosił aż -24.

Toronto Raptors – Chicago Bulls 91:105

• W Raptors nie zagrali: Siakam, Ibaka, Gasol, Lowry, VanVleet i Powell.
  • Pod ich nieobecność najwięcej punktów zdobył OG Anunoby – 15.
  • Liderzy Bulls też grali mało, ale Zach LaVine zdołał rzucić 26 punktów. Miał też pięć zbiórek i cztery asysty.
  • Tomas Satoransky wyszedł w pierwszej piątce Byków – 12 punktów, cztery asysty i trzy zbiórki.

Orlando Magic – Philadelphia 76ers 94:126

• Aż 20 zawodników Sixers pojawiło się w tym meczu na boisku, a ich liderzy grali po 20-26 minut.
  • Sixers wyszli bardzo wysoką piątką: Embiid, Horford, Harris, Richardson i Simmons.
  • W Magic nie wystąpili Nikola Vucević, Evan Fournier i Terrence Ross.
  • Markelle Fultz spędził na boisku 21 minut (5/11 za 2 i 2/3 za 1). Miał też: 5 asyst, 2 przechwyty i zbiórkę. Zdobył 12 punktów, ale musiał opuścić boisko po sześciu przewinieniach.

Minnesota Timberwolves – Maccabi Haifa 131:101

Który pakiet NBA League Pass wybrać? Pytania i odpowiedzi!

• Poprzedni artykułNBA: Pistons pod wrażeniem Rose’a
    Następny artykułPROBASKET LIVE: Kogo warto oglądać w tym sezonie NBA?
    Założył PROBASKET w 2001 roku. Pisał o koszykówce w Dzienniku Metro i Onet.pl. Od 12 roku życia trenował kosza. Studiował w USA, gdzie grał z drużyną Junior College'u w mistrzostwach Stanów Zjednoczonych. Po powrocie do Polski przez cztery lata był trenerem na poziomie kadetów i juniorów. Skomentował ponad 100 meczów NBA i WNBA w Orange sport i Canal+ Sport oraz Igrzyska Olimpijskie w nSport HD. W latach 2013-2016 pełnił rolę rzecznika prasowego reprezentacji Polski koszykarzy. Był z kadrą na dwóch EuroBasketach - współtworzył projekt Kosz Kadra. Przez sześć lat w Polskiej Lidze Koszykówki wdrażał strategię komunikacji (WWW, video i Social Media). Jest specjalistą w dziedzinie Public Relations oraz Marketingu w sporcie. Obecnie prowadzi polskie biuro prasowe Jeremiego Sochana oraz odpowiada za kwestie marketingowe Sochana na Polskę.