Reprezentacja Polski po 10 latach przerwy zagra we Włocławku! W środę 24 sierpnia w Hali Mistrzów rozpoczyna się turniej towarzyski Anwil Basketball Challenge, w którym oprócz Biało-Czerwonych zagrają kadry Belgii, Gruzji oraz Szwecji. Transmisje meczów zespołu Mike’a Taylora w Polsacie Sport Extra HD i Polsacie Sport News.


 

W miniony weekend kadra brała udział w silnie obsadzonym turnieju towarzyskim ERGO Supercup 2016 w Ulm. Polacy wyjechali z Niemiec bez zwycięstwa – lepsze okazały się drużyny Rosji (77:89), Finlandii (71:80) oraz gospodarzy (61:80). Wcześniej reprezentacja Polski zagrała trzy mecze w Wiedniu. Tam ograła Islandię (82:71) i Austrię (79:71), a po zaciętym spotkaniu okazała się słabsza od Słowenii (76:81). Dodatkowo, podczas pierwszego zgrupowania w Wałbrzychu, Biało-Czerwoni zwyciężyli dwukrotnie z Holandią (84:79 i 82:64).

Teraz przyszła pora na kolejne starcia przed własną publicznością. We Włocławku pojawią się kadry Belgii, Gruzji i Szwecji. W środę o 20.00 zespół trenera Mike’a Taylora podejmie Belgów, z którymi grał w zeszłym roku podczas turnieju w Bydgoszczy. Najważniejszymi zawodnikami w zespole trenera Eddy’ego Castelsa będą rozgrywający hiszpańskiego Dominion Bilbao Basket Jonathan Tabu oraz skrzydłowy EWE Baskets Oldenburg Maxime De Zeeuw.

Nie ukrywam, że nie mogę doczekać się świetnej atmosfery na meczach kadry – takiej, którą widziałem podczas meczów ligowych w Hali Mistrzów. Mam nadzieję, że wszyscy miło spędzimy ten czas i że kadra na stałe zawita do Włocławka – powiedział Robert Skibniewski.

W czwartek kadra zagra z Gruzją lub Szwecją, w zależności od wyników spotkań. Liderem Gruzinów z pewnością będzie znany z NBA Zaza Pachulia. Środkowy w nadchodzącym sezonie będzie występował razem z Kevinem Durantem i Stephenem Currym w Golden State Warriors. Oprócz niego wyróżniać mogą się Viktor Sanikidze, Giorgi Shermadini oraz Tornike Shengelia. Z kolei w szwedzkim zespole warto będzie się przyjrzeć Chrisowi Czerapowiczowi, który w nadchodzących rozgrywkach zagra w ekipie Miasto Szkła Krosno. Ponadto ważne role powinni odgrywać zawodnicy grający w Hiszpanii – Tobias Borg i Carl Engstrom.

W imieniu całego zespołu chciałbym podziękować panu Prezydentowi i całemu miastu Włocławek za zaproszenie i możliwość pokazania się na turnieju międzynarodowym w Polsce. Jest to nasz ostatni krok w przygotowaniach do kwalifikacji do EuroBasketu. Chcemy je zakończyć mocnym akcentem. Atmosfera jest we Włocławku gorąca i nie możemy się jej doczekać – zaznaczył Adam Waczyński.

Harmonogram turnieju towarzyskiego we Włocławku:

24 sierpnia, 17:30 Szwecja – Gruzja
24 sierpnia, 20:00 Polska – Belgia (transmisja w Polsacie Sport Extra HD i Polsacie Sport News)

25 sierpnia, 17:30 Belgia – Szwecja/Gruzja
25 sierpnia, 20:00 Polska – Szwecja/Gruzja (transmisja w Polsacie Sport Extra HD i Polsacie Sport News)

Terminarz kwalifikacji do EuroBasketu 2017:

Polska – Portugalia – środa, 31 sierpnia 2016 r., godz. 20.00, Włocławek

Białoruś – Polska – sobota, 3 września 2016 r., godz. 17.30, Mińsk

Polska – Estonia – środa, 7 września 2016 r., godz. 20.00, Lublin

Portugalia – Polska – sobota, 10 września 2016 r., godz. 19.30, Oliveira de Azemeis

Polska – Białoruś – środa, 14 września 2016 r., godz. 20.00, Toruń

Estonia – Polska – sobota, 17 września 2016 r., godz. 18.00, Tartu

 


Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bodo
Bodo
24 sierpnia 2016 18:00

„Nie ukrywam, że nie mogę doczekać się świetnej atmosfery na meczach kadry – takiej, którą widziałem podczas meczów ligowych w Hali Mistrzów. Mam nadzieję, że wszyscy miło spędzimy ten czas i że kadra na stałe zawita do Włocławka – powiedział Robert Skibniewski.”

To się chłop przeliczył, pustki na hali.