VIDEO: Jak gracze G-League ogrywali pierwszą reprezentację USA

3
2226

W sieci pojawiło się prawie 12-minutowe wideo ze sparingu pierwszej drużyny USA przeciwko graczom rezerw prowadzonym przez Jeffa Van Gundy’ego. Zespół, która za kilka tygodni pojedzie do Chin otrzymał solidne lanie od kolegów z G-League. Sami zobaczcie… 


Tamtego dnia Amerykanie zorganizowali dwie gierki – każda po 10 minut. Obie wygrał zespół złożony z zawodników G-League oraz Amerykanów grających w Europie. O ile w pierwszym sparingu różnica punktowa była mała, tak w drugim rezerwy solidnie skopały pierwszej drużynie tyłek ogrywając ją o prawie 20 punktów… przypomnijmy – w trakcie 10 minut. Marcus Smart powiedział po wszystkim, że to było upokarzające.

Na wideo widać, że zespół rezerw grał bardzo agresywnie, zmuszając rywala do złych decyzji i szybkich rzutów przez ręce. To największy grzech, gdy grasz w systemie Gregga Popovicha. Szkoleniowiec San Antonio Spurs ceni sobie zachowawczość i cierpliwe podejście do budowania posiadania. Tego bez wątpienia nadal drużynie USA brakuje. Brakuje im także doświadczenia we wspólnej grze, więc to kolejny trudny element do przeskoczenia.

Druga drużyna zakończyła mecz pokazany na poniższym wideo runem 14:0. To zawodnicy, którzy przez ostatni rok pracowali u Jeffa Van Gundy’ego. Dobrze się znają i wiedzą, jak mają ze sobą grać. Na ten moment rozsądniejsze byłoby wysłanie na Mistrzostwa Świata tego zespołu. Dali swoim teoretycznie bardziej utalentowanym kolegom lekcję odnośnie tego, jak ważna jest chemia w drużynie. Nad tym Pop i reszta sztabu muszą jeszcze popracować.

Wszystko o reprezentacji Polski, a także przygotowaniach do Mistrzostw Świata w Chinach innych reprezentacji znajdziecie w specjalnej kategorii na PROBASKET.

Skorzystaj z najnowszej oferty PZBUK – bonus powitalny 500 zł na start
Odbierz 100% bonus od depozytu do maksymalnie 500 zł.
1) Dokonaj depozytu
2) Aktywuj bonus podczas wpłaty
3) Odbierz dodatkową gotówkę i graj za dwa razy więcej!
– więcej informacji na stronie PZBUK>>

Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET. Jest nas już ponad 1800!

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.

NBA: Poważny uraz Cousinsa, nie zagra w kolejnym sezonie?!Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nba
Nba
16 sierpnia 2019 18:52

Amerykanie tak odstają poziomem od reszty świata,że i tak złoto mają pewne. Wiem zaraz komentarze o tym jak przegrali pare razy w 2000którymś tam dokładnie nie pamiętam. Ale mimo iż coraz więcej jest naprawdę dobrych europejczyków w NBA to gracze z innych państw nie grający w NBA są słabsi niż 10-15lat temu

MasterZen
MasterZen
17 sierpnia 2019 00:08
Odpowiedz  Nba

Pewnie dlatego zwodnicy grający w pierwszych składach w NBA podpisują kontrakty w Europie. Amerykanie w tym roku nie zdobędą złota. To nie jest NBA, to jest zupełnie inna koszykówka, nie ma autostrady pod kosz i przewinień za dotknięcie. Zgrany i doświadczony zespół postawi strefę i młodzi amerykanie zaczną panikować i ceglić za trzy.

Pacers
Pacers
17 sierpnia 2019 16:51
Odpowiedz  MasterZen

Master Zen ja uważam, że zdobędą złoto.Zobaczymy kto miał rację.