Zespół UrbanCity.pl Gdańsk wygrywa ZELMER 3×3 QUEST w Łodzi i tym samym zdobywa tytuł Mistrza Polski w koszykówce 3×3 w kategorii OPEN mężczyzn! W finale pokonał Planet Cash Team 21:13. To drugi z rzędu tytuł dla tej drużyny.

W kategorii OPEN kobiet ponownie bezkonkurencyjna była drużyna BB Team OrtoMedSport. Dominowała od samego początku rywalizacji – jak to miała w zwyczaju podczas innych turniejów z cyklu ZELMER 3×3 QUEST. W finale zmierzyła się z Old Crew i odniosła pewne zwycięstwo 13-7. Katarzyna Kenig, Agnieszka Makowska, Karolina Szlachta i Justyna Wróbel wygrały 1000 zł oraz sprzęt AGD marki ZELMER.

W niedzielę nie brakowało emocji w kategorii OPEN mężczyzn. Stawka turnieju była znana, dlatego nie można było narzekać na poziom poszczególnych spotkań. Tym razem nie rozegrano konkursu wsadów, ale za to zgromadzeni kibice mogli oglądać w akcji pozakonkursowe popisy Piotra Grabowskiego. Po niezwykle ciekawych meczach ćwierćfinałowych i półfinałowych do wielkiego finału ZELMER 3×3 QUEST awansowały ekipy UrbanCity.pl Gdańsk oraz Planet Cash Team.

– Turniej zakończyliśmy przedwcześnie. Na pewno jest to dla nas porażka. Dużo czynników miało na to wpływ. W zeszłym roku wystąpiliśmy bez naszego lidera, Szymona Rducha, pojechaliśmy tylko zagrać. Jak widać w tej dyscyplinie jest potrzebne zgranie, zespołowość. Jeden na jednego nikt nic nie zrobi. Chyba, że jesteś Michaelem Hicksem (śmiech) – powiedział Przemysław Rduch z ekipy CieniASY Kołobrzeg.

Początek spotkania kończącego cały cykl był bardzo zacięty, a na lekkie prowadzenie potrafił wychodzić Planet Cash Team. Z minuty na minutę inicjatywę zaczęła jednak przejmować drużyna z Gdańska. Po chwili ekipa UrbanCity.pl, m.in. dzięki trafieniu z dystansu Michaela Hicksa, wygrywała już 12:5. Mimo ambitnej postawy, rywale nie potrafili już odrobić tak dużej straty. Ostatecznie zespół UrbanCity.pl wygrał 21:13, a efektowne zwycięstwo przypieczętował Hicks.

W nagrodę Mistrzowie Polski będą reprezentować Polskę w turnieju FIBA 3×3 World Tour Masters w Lozannie 26 i 27 sierpnia 2016 roku. Ponadto drużyna UrbanCity.pl Gdańsk w składzie: Michael Hicks, Łukasz Muszyński, Paweł Pawłowski i Piotr Renkiel otrzymała zegarki marki FESTINA oraz sprzęt AGD marki ZELMER.

Drużyny Planet Cash Team (Marcin Biranowski, Damian Cechniak, Piotr Dąbrowski, Michał Hausner, drugie miejsce), Lepsze Jutro (Mateusz Kasiński, Maksym Kulon, Norbert Kulon, Jan Zalewski, trzecie miejsce) oraz Adrian i Przyjaciele (Jacek Balawender, Bartosz Czerwonka, Adrian Inglot, Maciej Klima, czwarte miejsce) również otrzymały sprzęt AGD marki ZELMER oraz inne drobne upominki.

Z powodu opadów deszczu nie rozegrano spotkania o trzecie miejsce. Oficjalnie, dzięki wyższemu rankingowi, zajęła je ekipa Lepsze Jutro, ale ustalono, że ekipa Adrian i Przyjaciele otrzyma równorzędne nagrody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj