Pinar Karsiyaka przegrał wyjazdowe spotkanie z Darussafaka Dogus 74:87. Bardzo dobrze zaprezentował się jednak reprezentant Polski Mateusz Ponitka.

Gospodarze dominowali od samego początku spotkania. Narzucili swój rytm gry i po pierwszej połowie prowadzili różnicą aż 17 punktów. Podobny przebieg miała trzecia kwarta meczu, w której Darussafaka powiększyła jeszcze swoją przewagę. Drużyna Ponitki do głosu doszła dopiero w ostatniej odsłonie spotkania, którą wygrała 30:24, ale było to zdecydowanie za mało, by zniwelować straty z trzech poprzednich kwart. Pinar przegrał ostatecznie 74:87.

W drużynie przyjezdnej z bardzo dobrzej strony zaprezentował się Mateusz Ponitka. Polak spędził na parkiecie blisko 35 minut, zdobył 17 punktów (7/12 z gry) i zanotował 3 zbiórki. Pinar Karsiyaka ma po tym spotkaniu bilans 6-5 i zajmuje miejsce w środku tabeli.