Polpharma Starogard Gdański podpisuje kolejne umowy. Nowy zawodnik, mimo młodego wieku, zdążył już zebrać cenne doświadczenie m.in. w barwach Żalgirisu  Kowno.

Martynas Sajus to litewski środkowy, który ostatni sezon spędził w Żalgirisie Kowno. W rodzimej lidze notował średnie statystyki na poziomie 3,5 pkt. oraz 2,5 zb. na mecz. Nowy nabytek „Kociewskich Diabłów” zagrał również w 11 meczach w Eurolidze, był również czołowym zawodnikiem zespołu U-20, który ostatniego lata w Finlandii zdobył srebrny medal ME.

„Martynas jest bardzo silnym i mobilnym środkowym. Moim zdaniem to najlepszy, młody wysoki zawodnik na Litwie. Był pierwszym centrem w kadrze U-20, która miesiąc temu została wicemistrzem Europy. Żalgiris kilka lat temu podpisał z nim wieloletnią umowę. Martynas grał w rezerwach, a ostatni sezon już w pierwszym zespole ,zbierał doświadczenie w Eurolidze i w lidze litewskiej (LKL). Myślę , ze to jest duże wyróżnienie i zaufanie wobec Polpharmy, jak i dla mnie jako trenera, że Żalgiris zdecydował się na współpracę z nami.” – powiedział trener zespołu, Mindaugas Budzinauskas.

źródło:sportowa.com.pl
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here