Kto zasługuje na granie w pierwszej piątce, a kto najbardziej zawiódł? Jakie rozczarowanie czekało nas w XXVII kolejce Tauron Basket Ligi? Poniżej prezentujemy nasze zestawienie najlepszej i najsłabszej piątki kolejki.

Najlepsza piątka XXVII kolejki Tauron Basket Ligi:

Anthony Hickey (Asseco Gdynia) – wynik 106:100 w regulaminowym czasie gry nie jest zbyt częstym widokiem w TBL. Dużą cegiełkę do 106 punktów Asseco dołożył Hickey, który został najlepszym strzelcem meczu z 30 punktami na koncie. Trafił on aż siedem trójek (7/10), a do tego dołożył pięć asyst oraz trzy przechwyty.

Jerel Blassingame (Energa Czarni Słupsk) – w ramach tej kolejki Czarni rozegrali mecze z Polskim Cukrem Toruń oraz PGE Turowem Zgorzelec. W pierwszym spotkaniu Amerykanin rzucił 17 oczek oraz rozdał siedem piłek, lecz popełnił także cztery straty. W pojedynku z Turowem Jerel udowodnił, że oprócz dyskusji z sędziami potrafi zająć się także kreowaniem gry, co przyniosło mu 12 asyst oraz 13 oczek. Warta odnotowania jest również jego pusta rubryka strat z tego meczu.

Marcin Dutkiewicz (Trefl Sopot) – Trefl sprawił niespodziankę swoim kibicom i pokonał Anwil Włocławek 66:64. Duże brawa należą się Dutkiewiczowi, który nie bał się swojego rywala i dobrze radził sobie po dwóch stronach parkietu. Zanotował on 15 oczek na skuteczności 5/5 oraz zebrał pięć piłek.

Denis Ikovlev (WKS Śląsk Wrocław) – kapitalny mecz w wykonaniu Ikovleva. Rzucił 33 punkty na świetnej skuteczności 11/16 z gry, rozdał pięć asyst, dwa razy blokował rywala, a jego zespół pokonał AZS Koszalin 84:78.

Dejan Borovnjak (Stelmet BC Zielona Góra) – Borovnjak opuścił mecz z Anwilem, lecz nie przeszkodziło mu to w zdobyciu 16 oczek (6/7) w pojedynku z Rosą Radom. Serb w 24 minuty zebrał także osiem piłek i zaliczył dwie asysty.
Najsłabsza piątka XXVII kolejki Tauron Basket Ligi:

Daniel Szymkiewicz (Rosa Radom) – 0/3 z gry i trzy straty.

Cameron Gliddon (AZS Koszalin) – Gliddon w meczu ze Śląskiem nie mógł odnaleźć się na parkiecie. 1/7 z gry, cztery faule i strata.

Michał Michalak (Polski Cukier Toruń) – Michalak zawiódł na całej linii. Skuteczność 1/8, a w tym o/5 z dystansu oraz dwie straty, dwa faule i blok otrzymany w 22 minuty to mizerny wynik.

Michał Sokołowski (Rosa Radom) – ewidentnie słabszy mecz Michała. Zanotował 1/6 z gry oraz trzy razy tracił piłkę.

Seid Hajrić (Rosa Radom) – Seid nie gra już tak dobrze jak było to dwa sezony temu. W starciu z Mistrzem Polski w 10 minut spudłował dwa rzuty, zdążył dwa razy faulować, stracić piłkę oraz zostać zablokowanym.