Kto zasługuje na granie w pierwszej piątce, a kto najbardziej zawiódł? Jakie rozczarowanie czekało nas w XXVI kolejce Tauron Basket Ligi? Poniżej prezentujemy nasze zestawienie najlepszej i najsłabszej piątki kolejki.

Najlepsza piątka XXVI kolejki Tauron Basket Ligi:

Anthony Ireland (Trefl Sopot) – Ireland został najlepszym strzelcem kolejki z 28 oczkami na koncie. Co prawda jego skuteczność wyniosła 9/21, ale Trefl pokonał Start Lublin 70:69. Do swojego dorobku punktowego dołożył pięć zbiórek i trzy asysty.

Danny Gibson (Polski Cukier Toruń) – Toruń rzutem na taśmę wygrał spotkanie z Polfarmexem Kutno. Bohaterem meczu został właśnie Gibson, który trafił za dwa na sekundę przed końcem spotkania, ustalając wynik 72:71. Na parkiecie spędził prawie 28 minut i zanotował 19 oczek, trzy zbiórki oraz pięć asyst.

[ot-video][/ot-video]

Artur Mielczarek (AZS Koszalin) – Mielczarek stał się filarem drużyny. Tym razem rzucił 25 punktów, zebrał pięć piłek i zaliczył dwa przechwyty.

Łukasz Diduszko (Polpharma Starogard Gdański) – Polpharma sensacyjnie pokonała PGE Turów Zgorzelec 75:74. Wyróżniającą się postacią w ekipie gości był Diduszko, który zanotował double-double w postaci 16 punktów oraz 10 zbiórek.

Piotr Stelmach (Anwil Włocławek) – bohater meczu Anwilu ze Stelmetem. W kluczowych momentach zdobywał punkty (14), dobrze pracował pod koszem (cztery zbiórki) i nie bał się silniejszych rywali.

 

Najsłabsza piątka XXVI kolejki Tauron Basket Ligi:

Jerel Blassingame (Energa Czarni Słupsk) – 3/11 z gry oraz aż siedem strat, a jego zespół przegrał z niżej rozstawionym rywalem.

Folarin Campbell (Energa Czarni Słupsk) – klubowy kolega Blassingame’a również nie może zaliczyć meczu ze Stalą do udanych. Amerykanin spudłował dziewięć rzutów (1/10 z gry) i popełnił cztery straty.

Bartłomiej Wołoszyn (Polfarmex Kutno) – w 15 minut na parkiecie oddał pięć rzutów na kosz, lecz nic nie trafił.

Fiodor Dmitriew (Anwil Włocławek) – najgorszy mecz Rosjanina w barwach Anwilu. Aż 0/9 z gry (0/7 z dystansu) oraz dwie popełnione straty.

Robert Witka (Rosa Radom) – kolejne notowanie, w którym znajduje się ten zawodnik. Ponownie zawiodła skuteczność – 1/6 z gry.