Miasto Szkła zgodnie z zapowiedziami, jakie padły z ust prezesa klubu, Janusza Walciszewskiego, daje szansę gry w Tauron Basket Lidze zawodnikom, którzy wywalczyli awans do ekstraklasy na parkiecie.

Wciąż w Krośnie grać będzie Dariusz Oczkowicz będący legendą klubu. Kapitan zespołu spędził w krośnieńskiej ekipie już 12 lat, teraz dostanie szanse spróbowania swoich sił wśród najlepszych zespołów w Polsce. W 41 rozegranych spotkaniach minionego sezonu, zawodnik zdobywał średnio 13,4 punktów w meczu. Jego dyspozycję docenili pierwszoligowi trenerzy, wybierając Dariusza Oczkowicza MVP rundy zasadniczej sezonu 2015/2016.

Miasto Szkła Krosno będzie też reprezentował Dawid Bręk. Rozgrywający również był pewnym punktem zespołu trenera Michała Barana, wybiegał na parkiet w każdym meczu. Spędzał na nim średnio niemal 24 minuty zdobywając w tym czasie 8.1 punktów i rozdawał 5.8 asyst. W przeciwieństwie do Dariusza Oczkowicza, Dawid Bręk ma już w swojej karierze występy w ekstraklasie. W latach 2007-11 koszykarz reprezentował barwy Kotwicy Kołobrzeg w której zaliczył 60 spotkań na najwyższym ligowym poziomie rozgrywkowym.