Michael Hicks, rzucający obrońca Polpharmy Starogard Gdański, po wielu latach spędzonych w Polsce odebrał akt nadania nowego obywatelstwa. Od wtorku Michael Hicks jest Polakiem.


Jeszcze we wtorek Hicks ma odebrać polski paszport, stosowne dokumenty miały zostać podpisane już przez prezydenta RP, Andrzeja Dudę – czytamy na stronie serwisu 24starogard.pl. Michael Hicks po raz pierwszy z Polpharmą związał się w 2008 roku, wtedy to Mariusz Karol zdecydował się na podpisanie kontraktu z amerykańskim strzelcem, który do tej pory utożsamiany jest z Kociewskimi Diabłami. Po raz drugi do Starogardu Gdańskiego trafił w 2010 roku, ówczesny trener Polpharmy, Paweł Turkiewicz, chciał Hicksa w swojej drużynie i powrót stał się faktem. Od tamtego momentu (z przerwą na sezon 2014/2015) Hicks występuje w drużynie Polpharmy, będąc pewnym punktem zespołu.

W obecnym sezonie (średnia 15,8 pkt. na mecz) udowadnia, że wciąż potrafi brać ciężar gry na swoje barki. Przyznanie polskiego obywatelstwa Hicksowi sprawi, że trener Polpharmy, Mindaugas Budzinauskas, będzie miał znacznie większy komfort w rotowaniu składem.

Hicks, obywatelstwo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj