Denis Ikovlev w kolejnych sezonach wzmocni PGE Turów Zgorzelec. Niedawny lider Śląska Wrocław podpisał umowę z nowym klubem ważną przez dwa kolejne lata.


Poprzedni sezon zawodnik rozpoczął w zespole Steauy Bukareszt, ale opuścił jednak Rumunię i dołączył do drużyny Śląska Wrocław. W stolicy Dolnego Śląska spotkał się z trenerem Emilem Rajkoviciem, z którym miał okazję pracować w sezonie 2014/15, kiedy wspólnie awansowali do rozgrywek play-off w polskiej lidze. Ikovlev ze średnią 9,6 punktów, 4,1 zbiórki i 0,8 przechwytu był jednym z liderów zespołu.

Zeszłoroczne rozgrywki były dla Ukraińca lepsze pod względem osiągnięć indywidualnych – zdobywał średnio 13,9 punktów, 3,4 zbiórki i 3,2 asysty. Wokół Denisa Ikovleva i trenera Emila Rajkovicia miała być budowana drużyna walcząca o udział w play-off w nadchodzącym sezonie, jednak problemy Śląska spowodowały, iż kontrakt skrzydłowego przestał obowiązywać.

Denis jest zawodnikiem, który wyróżniał się na parkietach polskiej ekstraklasy. Początkowo związany był kontraktem z drużyną z Wrocławia, jednak w związku z problemami klubu, stał się dostępnym zawodnikiem na rynku. Skorzystaliśmy z okazji, jaka się nadarzyła i dość szybko porozumieliśmy się w sprawie umowy. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Denis Ikovlev dołączy do PGE Turowa i mamy nadzieję, że da dużo powodów do radości kibicom „Czarno-zielonych” – komentuje prezes klubu, Jerzy Stachyra.

Denis Ikovlev jest ósmym zawodnikiem w składzie PGE Turowa na sezon 2016/17, oprócz niego kontrakty podpisali Mateusz Kostrzewski, Kirk Archibeque, Robert Tomaszek, Kacper Borowski, Bartosz Bochno, Michael Gospodarek i Michał Marek.

źródło: ksturow.euSubscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kejt
Kejt
28 lipca 2016 21:41

TBL zatrzęsie się w posadach.