Włodarze Anwilu Włocławek postanowili rozwiązać przedterminowi kontrakt z Chamberlainem Oguchim. Z dniem 19 kwietnia 2016 roku zawodnik stał się wolnym agentem.

Chamberlain Oguchi do Włocławka przyjechał jako gwiazda Afrobasketu, Nigeryjczyk ze swoją reprezentacją sięgnął po zwycięstwo w tych rozgrywkach, a sam uznany został za MVP całego turnieju. Rzucający miał stworzyć wraz z Davidem Jelinkiem najlepszy duet w Tauron Basket Lidze, jednak z meczu na mecz jego akcje zaczęły spadać.

Pod koniec października nigeryjski zawodnik zgłosił trenerom kontuzję, narzekał na uraz kolana, który wyeliminował go z treningów i z meczów ligowych. Klub nieco później postanowił pozyskać Michała Chylińskiego, przez co kwestią czasu miało być zwolnienie Oguchiego.

Ostatni Oguchi narzekał na uraz pleców, co uniemożliwiało mu grę. Klub stracił jednak do niego cierpliwość i zdecydował się rozwiązać z nim kontrakt. Koszykarz wystąpił zaledwie w 11 z 30 meczów ligowych i w każdym spotkaniu uzyskiwał przeciętnie 13,7 punktu i 1,9 zbiórki. MVP zeszłorocznego AfroBasketu formą błysnął tylko na początku sezonu.


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments