Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, po zakończeniu debiutanckiego sezonu i zapewnieniu sobie utrzymania w 2 lidze, warszawskie Dziki poszerzają działalność i od nowego sezonu będą również funkcjonować jako drużyna młodzieżowa U20.


Zadania sformowania i poprowadzenia drużyny podjął się jeden z najlepszych strzelców i rozgrywających w historii 1 ligi – Łukasz Pacocha.

– Budowanie zespołu od zera to wielkie wyzwanie. Zwłaszcza, kiedy klub nie posiada jeszcze struktur szkolenia dzieci i młodzieży. Dlatego też, w naszej drużynie U20 znajdą się uzdolnieni wychowankowie innych klubów, głównie z Mazowsza. Zorganizowaliśmy już jeden camp naborowy, podczas którego udało nam się wyłonić trzon zespołu. Aktualnie prowadzimy jeszcze rozmowy z kilkoma zawodnikami, ale pod koniec czerwca skład będzie już kompletny. 13 sierpnia zaczynamy przygotowania do kolejnego sezonu – mówi Pacocha.

Drużyna młodzieżowa trenować będzie razem z drużyną seniorską, dzięki czemu młodzi zawodnicy Dzików będą mogli przez cały czas czerpać z wiedzy i doświadczenia swoich starszych kolegów. Również podejście do szkolenie będzie analogiczne – dzięki współpracy z Reha Sport Clinic wszyscy zawodnicy będą objęci biomechaniczną oceną funkcjonalną, na podstawie której zostaną przygotowane indywidualne plany rozwoju. Od samego początku współpracować będą z trenerem przygotowania motorycznego, a najlepsi zawodnicy drużyny U20 będą regularnie grać z zespołem seniorskim i walczyć o awans do 1 ligi.

źródło: warszawskiedziki.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj