JayVaughn Pinkston, który w minionym sezonie reprezentował barwy  Miasta Szkła Krosno, znalazł nowego pracodawcę w dalekiej Dominikanie.

Środkowy rozegrał dla krośnieńskiego klubu 30 spotkań w których zazwyczaj spędzał na boisku 28 minut. W tym czasie zawodnik zapisywał na swoim koncie średnio 18.1 punktów, 5.9 zbiórek, 1.9 asysty oraz 1.4 przechwytów. JayVaughn Pinkston był w przeszłości jedną z gwiazd rozgrywek szkół średnich i NCAA. Po zakończeniu nauki na uczelni Villanova próbował swoich sił podczas ceremonii draftu NBA w 2015 r., jednak nie został wybrany. Kariera Amerykanina została zahamowana przez kontuzję kolana, która uniemożliwiła mu walkę o miejsce w NBA. W czerwcu 2016 roku Pinkston znalazł zatrudnienie we włoskiej Dynamice Mantova, ale tam również dała o sobie znać kontuzja.

W Krośnie Amerykanin zakończył rozgrywki unikając odnowienia się urazu. W nowym sezonie center zasili szeregi Metros de Santiago, obrońcy tytułu mistrzowskiego w dominikańskiej lidze LNB. Tamtejsze rozgrywki ruszają 7 czerwca, a sama liga liczy zaledwie siedem drużyn. W minionym sezonie Metros triumfowało legitymując się bilansem 15-5 w pierwszym etapie oraz 5-1 w drugim etapie ligi LNB.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj