Michał Pacuda był w środę 18 września gościem Mateusza Warianki w radiu TOK FM. Głównym tematem rozmowy były Mistrzostwa Świata koszykarzy – występ reprezentacji Polski oraz reprezentacji Stanów Zjednoczonych, czyli sukces Biało-Czerwonych i dramat zawodników NBA.

Player, który umożliwi wysłuchanie tej audycji znajduje się także na stronie podcastów radia TOK FM

Michał Pacuda podkreślił, że 8. miejsce na świecie jest bardzo dużym sukcesem reprezentacji Polski i zwrócił uwagę na fakt, że nasza kadra w bardzo podobnym składzie nie awansowała do TOP16 Europy przed dwoma laty. – Szczęście trzeba mieć, ale szczęściu trzeba też pomóc. W najważniejszych momentach naszym zawodnikom ręka nie zadrżała i to jest bardzo ważne. Te mistrzostwa pokazały też jak ważna jest długofalowa praca szkoleniowca. Trener Mike Taylor pracuje w Polsce już szósty rok – podkreślił Pacuda.

W audycji znalazł się też czas na wytłumaczenie, dlaczego zawodnicy NBA nie potrafią się odnaleźć w przepisach FIBA, które obowiązują podczas takich imprez. Pacuda wyjaśnia też jak wygląda teraz droga Polaków do Igrzysk Olimpijskich i odpowiada na pytanie: czy warto, aby Polska organizowała turniej kwalifikacyjny, skoro jego koszt to kilkanaście milionów złotych.

Całego podcastu można posłuchać za pomocą poniższego playera:

Jeśli player nie będzie działał możecie przejść do podcastu na stronie TOK FM

Zapraszamy też do wysłuchania najnowszego Podcastu PROBASKET, który znajduje się tutaj.

Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET. Jest nas już ponad 1800!

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.

NBA: Co musi zrobić Embiid, aby Sixers walczyli o mistrzostwo Wschodu?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments