Río Natura Monbús Obradoiro przegrało swój kolejny mecz z rzędu, jednak spotkanie to dobrze wspominał będzie Adam Waczyński. Polski skrzydłowy zdobył 17 punktów, dzięki czemu stał się drugim najlepszym strzelcem w historii klubu z Galicji.


Najlepszym strzelcem Río Natura jest Alberto Comacho, który w latach 2010-15 zdobył dla tego zespołu 1617 punktów. Polak w barwach Obradoiro występuje dopiero drugi sezon, jednak jest już drugim najlepszym strzelcem klubu z Galicji! Popularny „Waca” zdobył dla swojego klubu już 773 punkty.

Waczyński w meczu z Sewilla, w barwach której jeszcze rok temu występował gwiazdor New York Knicks Kristaps Porzingis. Polski skrzydłowy trafiając 7/18 rzutów z gry zanotował 17 punktów. Do swojego dorobku dopisał także dwie zbiórki.

Polak w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl przyznał, że ostatnie tygodnie nie były dla niego łatwe. – Przez ostatnie pięć tygodni zmagałem się z dwoma kontuzjami. Na początku skręcona kostka, a później mocny ból w plecach. Nigdy nie byłem w 100 procentach gotowy do gry – mówił.

Rio z bilansem 6-15 zajmuje aktualnie 16. miejsce w lidze ACB, a „Waca” ze średnią 16,6 pkt jest liderem klasyfikacji strzelców. Mimo tak świetnej gry polskiego skrzydłowego, zespół jest jednym z kandydatów do spadku.

Baloncesto Sewilla – Río Natura Monbús Obradoiro 67:58 (25:14, 18:12, 12:15, 12:17)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here