Dotkliwej porażki doznał zespół Adama Waczyńskiego, jego Río Natura Monbús na własnym parkiecie okazał się słabszy od Laboral Kutxa Baskonia, przegrywając to spotkanie 69:86, porażka ta zepchnęła zespół Polaka na 16 pozycję w tabeli.

To nie był udany wieczór dla Adama Waczyńskiego i jego ekipy, polski obwodowy na parkiecie spędził 25 minut, notując w tym czasie 14 punktów (3/9 z gry), dwie zbiórki i asystę. Od spotkania z Barceloną Polak nie potrafi odnaleźć swojej skuteczności sprzed kilku tygodni, Rio Natura po kolejnej już porażce przesunęła się na 16 pozycję w ligowej tabeli. Dla zespołu, który jeszcze kilka kolejek temu był blisko strefy play-off to koszmarny wynik.

Mecz dla gospodarzy układał się dobrze jedynie do połowy, po zmianie stron zdecydowanie lepiej prezentował się już zespół gości. W dużej mierze zaważyła słaba postawa gospodarzy w trzeciej kwarcie, koszykarze Laboral Kutxa Baskonia zdobyli w niej blisko 30 punktów, sprawiając, ze przed ostatnią częścią gry mieli już komfortową sytuację.

Serię sześciu kolejnych porażek zespół Waczyńskiego będzie miał szansę przerwać 28 lutego, wtedy to Rio Natura Monbús zmierzy się Baloncesto Sevillą.