Trabzonspor Medical Park pokonał po bardzo zaciętym meczu Pınar Karşıyaka, a liderem Trabzonu był skrzydłowy reprezentacji Polski – Damian Kulig. Zwycięstwo Trabzonu jest sporą niespodzianką.

Polski koszykarz, który w ostatnim czasie przechodził ciężkie chwile zanotował w meczu z  Pınar Karşıyaka 25 punktów, 5 zbiórek oraz 2 asysty. O zwycięstwie zadecydowała zdecydowanie czwarta kwarta, którą Trabzon wygrał aż 24:11. Właśnie w tej części meczu niesamowitą formą błysnął Damian Kulig.

Zespół polskiego koszykarza z bilansem 8-11 zajmuje 9. miejsce w ligowej tabeli i śmiało może myśleć o grze w Play Offach, bowiem strata do wyżej notowanych zespołów jest niewielka. Pınar Karşıyaka z kolei po tym spotkaniu wciąż zajmuje trzecie miejsce w tabeli z bilansem 11-6. Damian Kulig i spółka przerwali swoim rywalom serię sześciu zwycięstw z rzędu.