Jak tym razem grali nasi Kadrowicze występujący poza granicami Polski?

Tomasz Gielo (Joventut Badalona, Hiszpania)- 25:43min. 18 punktów.

Gielo wraz Joventutem po raz kolejny pokazali, że nie można spisywać ich na straty w lidze hiszpańskiej. Drużyna z Badalony wygrała 3 z 4 ostatnich ligowych spotkań, a Tomek w końcówce sezonu staje się jednym z liderów zespołu. W ostatnim meczu zanotował 18 punktów na bardzo dobrej skuteczności za dwa punkty 5/6. Joventut Badalona awansował o jedno miejsce w ligowej tabeli i do miejsca gwarantującego utrzymanie dzieli go jedna wygrana. Joventut Badalona 84-56 Bilbao Basket.

Mateusz Ponitka (Iberostar Tenerife, Hiszpania)- 27:11min. 20 punktów, 4 zbiórki.

W ostatnim ligowym meczu Ponitka dostał zdecydowanie więcej szansy na zaprezentowanie swoich możliwości niż przed tygodniem gdzie grał niecałe 10 minut. Mateusz rozegrał świetny mecz z dobrą skutecznością 8/11 za dwa punkty, ale jego zespół przegrał z Baskonią 100-94, była to już trzecia z rzędu porażka drużyny Polaka i znacznie oddalają się od udziału w playoff. Aktualnie zajmują 10 miejsce.

Adam Waczyński (Unicaja Malaga, Hiszpania)- 13:53min. 3 punkty, 2 zbiórki, 2 asysty.

Nie za wiele minut do pokazania się przeciwko Barcelonie miał Waczyński, niecałe 14 minut dało 3 punkty i zwycięstwo nad wyżej notowanym rywalem. Unicaja 80-78 Barcelona. Drużyna z Malagi zajmuje 5 miejsce w ligowej tabeli.

Michał Michalak (Tecnyconta Saragossa, Hiszpania)- 19min. 9 punktów, 3 zbiórki.

Michalak zaliczył solidny występ przeciwko Walencji. Mistrzowie Hiszpanii pokonali drużynę Polaka 97-74, Michał popisał się rzucając 3/5 za dwa punkty i celnym rzutem za trzy. Tecnyconta Saragossa zajmuje 15 miejsce w tabeli z zerowymi szansami na playoff, zostaje im już tylko walka o pozostanie w lidze.

Przemysław Karnowski (Montakit Fuenlabrada, Hiszpania)- 11:09min. 2 punkty, 1 zbiórka.

Dosyć przeciętne występy zalicza Karnowski w Fuenlabradzie. W ostatnim meczu w ciągu 11 minut zgromadził na swoim koncie 2 oczka i zbiórkę. Jego Montakit zalicza kolejną porażkę tym razem z Realem Madryt 90-75 i spada z miejsc premiowanych grą w playoff na 9 pozycję.

A.J. Slaughter (ASVEL Lyon Villeurbanne, Francja)- 21:48min. 10 punktów, 2 zbiórki, 3 asysty.

Kolejny dobry występ w wykonaniu naturalizowanego Polaka.  A.J. w swoich występach regularnie zdobywa min. 10 punktów. Po serii zwycięstw jego zespół przegrał z Levallois 83-77, ale utrzymał miejsce premiowane playoff. Aktualnie Lyon zajmuje 6 miejsce w lidze francuskiej.

Damian Kulig (Banvit, Turcja)- 29:34min. 14 punktów, 12 zbiórek, 2 asysty.

W lidze tureckiej pod koszem w ostatni weekend rządził Kulig, zaliczając double-double w zwycięskim meczu 72-65 z Istanbul BB. Na 5 meczy przed końcem sezonu zasadniczego Banvit Kuliga zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli.

autor: Adam Rejek