Bardzo dużo grania w wykonaniu Polaków za granicą za nami. Waczyński i Gielo w trzy dni rozegrali dwie kolejki, Kulig z Ponitką rozpoczęli sezon meczem przeciwko sobie, a do tego grali również Slaughter, Czyż i Cel.

HISZPANIA

Za Adamem Waczyńskim weekend na 1-1, przynajmniej jeżeli chodzi o osiągnięcia zespołowe. Indywidualnie już niestety tak dobrze nie było. Przeciwko zespołowi Tecnyconta Zaragoza Polak zanotował tylko 4 punkty WIĘCEJ. Nieco lepiej było w pojedynku z Montakit Fuenlabradą, ale 8 oczek to nadal nie jest poziom do jakiego nas przyzwyczaił WIĘCEJ.

Dwa mecze rozegrał również i o ile zespołowo były to dwie porażki, to indywidualnie jest coraz lepiej. Przeciwko zespołowi Montakit Fuenlabrada Gielo zanotował 6 punktów WIECEJ, zaś w meczu z BC MoraBanc Andorrą było to 10 oczek WIĘCEJ.

TURCJA

Pierwszy mecz sezonu i od razu Mateusz Ponitka Damian Kulig stanęli naprzeciwko siebie. Drużyno lepiej będzie to spotkanie wspominał Kulig, ale to Ponitka rzucił dla swojego zespołu 23 punkty i był bezsprzecznie liderem drużyny. WIĘCEJ

FRANCJA

A.J. Slaughter zapewnił swojemu SIG Strasbourg dogrywkę, jednak w niej to rywale okazali się minimalnie lepsi. WIĘCEJ

Aaron Cel spędził na boisku 30 minut, oddał 10 rzutów, jednak nie dało to jego drużynie zwycięstwa WIĘCEJ