Zdecydowanie lepiej niż w poprzednim tygodniu zaprezentowali się nasi reprezentanci, w Hiszpanii Ponitka poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa, a we Wloszech na tablicach rządził Wojciechowski.


Mateusz Ponitka (Iberostar Tenerife, Hiszpania) – 22:30min. 18 punktów, 6 zbiórek, 2 asysty.

Świetne zawody w miniony weekend rozegrał Ponitka, jego zespół wygrał po dogrywce z drużyną Michała Michalaka Tacnyconta Saragossa 100-94 .Polak notował znakomite statystki, miał 6/8 z gry, a z linii rzutów wolny nie pomylił się ani razu (5/5).  Iberostar Tenerife pozostaje na 9 miejscu w ligowej tabeli.

[ot-video][/ot-video]

Michał Michalak (Tecnyconta Saragossa, Hiszpania) – 18:47min. 4 punkty, 5 zbiórek, 2 asysty.

Zdecydowanie gorzej niż Ponitka w „polskim” meczu pokazał się Michalak. Dostał więcej minut niż zazwyczaj, ale nie wykorzystał ich w pełni, do tego wszystkiego dorzucił słabą skuteczność 1/6 z gry. Tecnyconta Saragossa zajmuje dopiero 14 miejsce w lidze i oddala się od udziału w playoff.

Adam Waczyński (Unicaja Malaga, Hiszpania) – 19:18 min. 9 punktów, 3 zbiórki, 1 asysta.

Waczyński zaliczył solidny występ w lidze hiszpańskiej. W porównaniu z poprzednim meczem dostał zdecydowanie więcej minut. Jego zespół pewnie pokonał Delteco Gipuzkoa 114-88.

Przemysław Karnowski (Montakit Fuenlabrada, Hiszpania) – 10:56min. 8 punktów, 2 zbiórki.

W dość krótkim czasie jaki dostał od trenera potrafił zaliczyć udany występ rzucając 8 punktów na bardzo dobrej skuteczności 3/3 za dwa, 2/3 z linii rzutów wolnych. Fuenlabrada zwyciężyła z Estudiantes 87-81 i umocniła się na 7 miejscu.

Tomasz Gielo (Joventut Badalona, Hiszpania) – 22:07min. 9 punktów, 4 zbiórki.

Gielo zaliczył dobry występ przeciwko silnej Baskonii. Niestety nie dało to zwycięstwa jego drużynie, która nie może wygrać od 17.12.2017 i nadal znajduje się na dnie tabeli. Joventut Badalona 61-75 Baskonia.

Jakub Wojciechowski (Capo d’Orlando, Włochy) – 26min. 8 punktów, 12 zbiórek, 3 asysty.

Bardzo dobre zawody we Włoszech rozegrał Wojciechowski. W tym meczu nie było dla niego straconej piłki, popisał się dużą ilością zbiórek, a do osiągnięcia double-double zabrakło 2 punktów. Jego zespół uległ po dogrywce drużynie Pesaro 84-81. Capo d’Orlando zajmuje 15 miejsce w tabeli ligi włoskiej.

Damian Kulig (Banvit, Turcja) – 22min. 11 punktów, 4 zbiórki, 3 asysty.

Pewne zwycięstwo Banvitu nad Yesilgiresun 104-80. Kulig w tym meczu bardziej skupiony był na grze obwodowej, a nie podkoszowej, większość punktów zdobył zza linii za trzy punkty 3/4 do tego dołożył 2 oczka z linii rzutów wolnych. Banvit Kuliga zajmuje 7 miejsce w ligowej tabeli.

Andy Mazurczak (BV Chemnitz 99, Niemcy)-  23:09min. 4 punkty, 4 asysty.

W drugiej lidze niemieckiej Mazurczak rozegrał słabsze spotaknie niż w tamtym tygodniu. W meczu z Gladiators Trier oddał tylko 4 rzuty z czego dwa okazały się celne, zdecydowanie lepiej asystował. Drużyna Polaka przegrała 81-74 i zajmuje 11 w tabeli.

autor: Adam Rejek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here