Jak informuje Gazeta Pomorska, Polski Cukier Toruń w przyszłym sezonie poprowadzi Słoweniec Dejan Mihevc. Zastąpi on na tym stanowisku Jacka Winnickiego, który objął stery w MKS Dąbrowa Górnicza.

Nowy szkoleniowiec torunian ma 39 lat, w minionym sezonie prowadził zespół KRKA Novo Mesto. Klub ten postawił na Mihevca po tym, jak trener wykonał bardzo dobrą pracę w Tajfunie Sentjur. W tym klubie nowy szkoleniowiec Polskiego Cukru Toruń spędził dwa lata i zdobył z nim tytuł mistrza Słowenii oraz Superpuchar kraju.

Dejan Mihevc zaczynał swoją karierę trenera od pracy z młodzieżą. Pracował również w Anglii, gdzie przed sezonem 2011/12 objął zespół London Leopards, który wówczas występował na drugim poziomie rozgrywkowym w Wielkiej Brytanii. Leopardy okazały się najlepsze w Division One, a trener Mihevc został uznany najlepszym trenerem ligi. Kolejnym etapem pracy Słoweńca był powrót do ojczyzny w której objął najpierw Grosuplje, a później wspomniany Tajfun Sentjur. Sezon 2014/15 zakończył się wielkim sukcesem klubu – pierwszym w jego historii mistrzostwem Słowenii. Tajfun przystępował do play-off z piątego miejsca i w drodze po tytuł pokonywał wyżej notowanych rywali: Zlatorog Lasko, KRKĘ Novo Mesto i Rogaskę Crystal. Nie udało się powtórzyć tego wyczynu w kolejnych rozgrywkach w których Tajfun zajął szóstą lokatę przed play-off i odpadł w ćwierćfinałowym pojedynku z Olimpią Lublana. Tajfun występował wówczas również w Lidze Adriatyckiej (14 – ostatnie miejsce z bilansem 7-19) i FIBA Europe Cup (3 miejsce w grupie, bilans 2-4).

W czerwcu minionego roku KRKA Novo Mesto ogłosiła Dejana Mihevca nowym trenerem zespołu. Zakończonego niedawno sezonu klub jednak na pewno nie może zaliczyć do udanych, bowiem KRKA zajęła w Lidze Adriatyckiej ostatnią lokatę z bilansem 8-18 i straciła prawo gry w tych rozgrywkach w przyszłym sezonie, a sam Mihevc został zwolniony z pracy 26 lutego.


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments