W pierwszym meczu 9. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Polpharma Starogard Gdański pokonała Czarnych Słupsk 97:78. Starogardzianie umacniają się tym samym w czołówce ligowej tabeli.

Czarni Słupsk – Polpharma Starogard Gdański 78:97

Na początku spotkania Czarni korzystali z szybkiego ataku, a to pozwalało im na małą przewagę – po trafieniu Justina Wattsa było 7:2. Starogardzianie kierowali piłki pod kosz i szybko odrabiali straty. Gospodarze nadal imponowali atakiem, a to długo dawało im kontrolę nad meczem. Dopiero późniejsze rzuty z dystansu Piotra Dąbrowskiego, Joe Thomassona i Ameena Tanksleya odwróciły sytuację i oznaczały przewagę Polpharmy. Po 10 minutach było 26:24 dla gości. Początek drugiej kwarty był pełen walki, a na prowadzenie znowu wychodził zespół trenera Marka Łukomskiego. Czarni grali szybko i efektownie, ale gorzej radzili sobie z powrotem do obrony. Dlatego późniejsze rzuty wolne Thomassona ponownie zmieniały sytuację – w korzystniejszej byli goście. Ostatecznie jednak dzięki trafieniu Łukasza Seweryna to gospodarze po pierwszej połowie wygrywali 50:49.

Od początku trzeciej kwarty goście grali agresywnie i dzięki temu dość szybko zdobyli pięciopunktową przewagę po kontrze wykończonej przez Andriję Bojicia. Tego typu przewaga w tym meczu niczego nie gwarantowała. Szybka seria 8:0 Czarnych ponownie zmieniała sytuację. Mecz był bardzo zacięty, ale końcówka tej części należała do Polpharmy – po trójce Thomasa Davisa było już 72:65. Tym razem zespół trenera Miliji Bogicevicia był zdeterminowany, aby to prowadzenie utrzymać. Po późniejszych rzutach wolnych Tanksleya starogardzianie mieli już 11 punktów przewagi. Od tego momentu kontrolowali już wydarzenia na parkiecie i dzięki temu zwyciężyli ostatecznie 97:78.

Thomas Davis zanotował dla gości 19 punktów i pięć zbiórek. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Dominic Artis z 18 punktami, czterema zbiórkami i czterema asystami.

źródło: plk.pl