Jarosław Zyskowski jr w końcu wraca na ligowe parkiety. Po udanym minionym sezonie w barwach Polfarmexu Kutno, koszykarz właśnie podpisał umowę z nowym klubem.

Wychowanek Śląska Wrocław w ekipie pod wodzą trenera Jarosława Krysiewicza dostawał dużo szans na grę – w ciągu niemal 29 minut jakie spędzał na parkiecie, notował średnią 12 punktów, 2.3 zbiórek i jednej asysty. Władze klubu oczywiście pragnęły przedłużyć współpracę z zawodnikiem także na kolejny sezon, ale do porozumienia nie doszło. Ruszył sezon 2016/17, a Jarosław Zyskowski wciąż nie posiadał żadnej przynależności klubowej, ale pojawiła się możliwość gry w Rosie Radom z której zawodnik skorzystał. Radomski zespół boryka się z brakiem kontuzjowanego Daniela Szymkiewicza bez którego trener Wojciech Kamiński ma zawężoną rotację na pozycjach obwodowych. Wyróżniający się w minionym sezonie Zyskowski junior powinien dać szkoleniowcowi większy komfort, a i sam rzucający na pewno w tym układzie nie straci.

Podpisana przez obie strony umowa przewiduje dwumiesięczny pobyt zawodnika w klubie, ale nie przekreśla szans na jego pozostanie po zakończeniu trwania porozumienia. Radomian czeka w sobotę domowy pojedynek z najsłabszą w lidze Siarką Tarnobrzeg.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here