Zmiana na stanowisku pierwszego trenera w drużynie BM Slam Stal. Tę rolę objął 38-letni Emil Rajković. Do podpisania kontraktu doszło we wtorkowe popołudnie. Macedończyk ma pomóc żółto-niebieskim w powrocie na właściwe tory. Zastąpił na trenerskim stołku Zorana Sretenovicia.

Charyzmatyczny Emil Rajković ma tchnąć w drużynę BM Slam Stal nowe pokłady energii. To trzykrotny mistrz Macedonii, mistrz Ligi Bałkańskiej czy finalista Superpucharu Polski. Pracował przy zespole Śląska Wrocław w latach 2014-2016, dając się poznać jako trener żywiołowo reagujący, stawiający na zaangażowanie, dyscyplinę i odpowiednią chemię w zespole.

Rajković przed dołączeniem do sztabu ostrowskiego klubu pracował w Macedonii. Był trenerem mistrza swojej ojczyzny, MZT Skopje. Jego drużynę pokonywali Crvena Zvezda Belgrad, Cibona Zagrzeb, Cedevita Zagrzeb oraz Partizan Belgrad. 38-latek zrezygnował z tego stanowiska i rozpoczął pracę w drużynie BM Slam Stal Ostrów Wlkp.

Poprzedni szkoleniowiec, Zoran Sretenović w przeszłości reprezentował żółto-niebieskie barwy, stając się prawdziwą legendą i ikoną ostrowskiego klubu. Trenował Stalówkę w sezonie 2015/2016, a także pełnił tę funkcję w trzech pierwszych meczach rozgrywek 2016/2017. Rok temu drużyna osiągnęła bilans 12-20, zajmując 13. lokatę w lidze. Teraz rozpoczęła od bilansu 0-3, zdecydowanie poniżej oczekiwań. Kontrakt został rozwiązany za
porozumieniem stron.

źródło: materiały prasowe klubu

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments