Początkowo mówiło się, że skład włocławskiego zespołu na sezon 2017/18 zamyka Ivan Almeida, jednak władze klubu w ostatnich dniach postanowiły powiększyć swoją rotację o kolejnych dwóch zawodników. Kontrakty podpisali odpowiednio Jaylin Airington oraz Damian Ciesielski.

Jaylin Airington podpisał co prawda kontrakt z Anwilem już w sierpniu, lecz umowa obostrzona była zapisem o trzytygodniowym try-oucie. Dobra dyspozycja zawodnika sprawiła, że sztab trenerski  postanowił zaufać obrońcy, który pozostanie we Włocławku do końca sezonu. Dla przypomnienia Airington to absolwent uczelni Cal State Bakersfield ( dywizja I), gdzie spędził cztery lata. Podczas ostatniego sezonu na parkietach NCAA zawodnik notował średnio 14,3 punktu, 4.7 zbiórki, 2 asysty, 41.5 FG% i 36.7 3PT% na mecz. Za oceanem dał się poznać jako dobry obrońca, często delegowany do krycia najgroźniejszego strzelca rywali. Gra w polskiej lidze będzie dla niego pierwszym krokiem jeśli chodzi o profesjonalną karierę.

– Jesteśmy zadowoleni z tego, w jaki sposób Jaylin zaprezentował się podczas tych wszystkich jednostek treningowych i kilku sparingów. Nie brakuje mu chęci do pracy, szybko się uczy, a do tego potwierdził walory, o których wiedzieliśmy wcześniej. Jest sprawny, mocno atakuje kosz i może występować na więcej niż jednej pozycji – powiedział trener Igor Milicić.

– Tak naprawdę nie zastanawiałem się nad tym, co będzie. Gdy przyjechałem do Włocławka pracowałem tak mocno, jak tylko umiałem i chciałem pokazać się z jak najlepszej strony, nie myśląc o tym co mnie czeka. Oczywiście, gdy dowiedziałem się, że zostaje w ekipie bardzo się ucieszyłem. Jestem podekscytowany nadchodzącym sezonem – skomentował Airington.

Podpisanie drugiego zawodnika ogłoszono dwa dni później czyli wczoraj. Nowym nabytkiem Rottweilerów został Damian Ciesielski. 20-letni rozgrywający przez cztery ostatnie lata reprezentował barwy rezerw Trefla Sopot grając m.in. na Mistrzostwach Polski U-18, U-20 oraz w drugiej lidze. Niestety nie otrzymał szansy debiutu na parkietach Polskiej Ligi Koszykówki. Podczas ostatniego sezonu drugiej lidze rozegrał 24 mecze notując średnio 11.3 punktu, 3.8 asysty oraz 3.2 zbiórki.

Zawodnik podobnie jak Airington trenował z zespołem Anwilu przez ostatnie trzy tygodnie. Obydwie strony podpisały roczną umowę.

– Damian pokazał się z bardzo dobrej strony zarówno na treningach, jak i w tych kilku sparingach, w których wystąpił. Bardzo nam pomógł w rotacji, a gdy wychodził na parkiet, nie miał kompleksów i rywalizował z zawodnikami dużo bardziej doświadczonymi od siebie – powiedział szkoleniowiec Anwilu, Igor Milicić.

 
1 KOMENTARZ

  1. Co za sens podpisywać 20-latka na 1 sezon..? Należało podpisać z nim dłuższy kontrakt, i dać mu grać jako 'drugi’ nawet kosztem kilku porażek. Później w zależności od sytuacji, na przełomie roku, albo wzmacniamy, albo zostawiamy jak jest (jeżeli byłoby dobrze).

    ..a tak mamy gościa, który po roku wyfrunie, a nawet jeżeli zostanie to za większą kasę! Gdzie tu sens, gdzie logika Panie!? Ja się pytam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj