Trzeci rok z rzędu reprezentacja Polski koszykarzy rozpocznie letnie przygotowania od zgrupowania w Wałbrzychu. Drużynę Mike’a Taylora czekają dwa turnieje zagranicą z mocnymi rywalami, a tuż przed rozpoczęciem kwalifikacji do EuroBasketu 2017 Polacy zagrają dwa mecze przed własną publicznością.


Biało-Czerwoni rozpoczną przygotowania w Wałbrzychu już 23 lipca i będą tam przebywać przez dwa tygodnie. 6 i 7 sierpnia rozegrają dwa mecze towarzyskie z Holandią, uczestnikiem ostatnich mistrzostw Europy.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego jak przebiegały przygotowania w Wałbrzychu do tej pory. Ten początkowy okres przygotowawczy pozwala zbudować mocne fundamenty pod silną drużynę – mówi trener kadry Mike Taylor.

W sierpniu kadra weźmie udział w trzech turniejach towarzyskich. Od 12 do 14 sierpnia w Wiedniu zagra z Austrią, Słowenią i Szwecją, a tydzień później uda się do Niemiec, gdzie sprawdzi się na tle gospodarzy, Rosji oraz Finlandii. Nie zabraknie także spotkań sparingowych w Polsce. 24 i 25 sierpnia reprezentacja rozegra turniej z udziałem Gruzji, Szwecji oraz Belgii. Miejsce rozegrania tych meczów zostanie podane w terminie późniejszym.

– Tak jak przez ostatnie dwa lata rozegramy trzy turnieje z silnymi rywalami na wyjeździe, a zakończymy okres przygotowawczy meczami przed naszą publicznością w Polsce. Taki sam schemat przygotowań jak w poprzednich latach pozwoli nam zbudować drużynę gotową do walki w kwalifikacjach – podkreśla Mike Taylor.

Trener Mike Taylor, jak i pozostali członkowie sztabu szkoleniowego ciągle obserwują kandydatów do gry w reprezentacji Polski. Kwalifikacje do EuroBasketu rozpoczną się 31 sierpnia, a kadra zagra w nich z Portugalią, Estonią i Białorusią.

– Cały czas przyglądamy się zawodnikom, którzy mają potencjał, aby pomóc naszej drużynie. Wielu z nich zalicza znakomite sezony. Wierzę, że poukładamy wszystkie elementy jak najlepiej – tak aby awansować do EuroBasketu 2017. Nie mogę się doczekać początku przygotowań. Jestem bardzo podekscytowany i gotowy do pracy – dodaje Taylor.

13 uczestników Mistrzostw Europy w 2017 roku jest już znanych. Są to gospodarze: Finlandia, Izrael, Rumunia i Turcja, finaliści ostatniego EuroBasketu Hiszpania i Litwa, a także siedem zespołów, które będą brały udział w dodatkowych kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich w Rio: Chorwacja, Czechy, Francja, Grecja, Łotwa, Serbia i Włochy.

27 pozostałych drużyn zostało podzielonych na siedem grup: sześć czterozespołowych i jedną trzyzespołową. Do EuroBasketu zakwalifikują się zwycięzcy grup oraz cztery najlepsze zespoły z drugich miejsc.
Plan przygotowań reprezentacji Polski: 

23.07 – 5.08 obóz przygotowawczy w Wałbrzychu

6 – 7.08 mecze w Wałbrzychu przeciwko Holandii

9 – 11.08 konsultacja szkoleniowa

12 – 14.08 turniej w Wiedniu, rywale: Austria, Słowenia, Szwecja

16 – 18.08 konsultacja szkoleniowa

19 – 21.08 turniej w Niemczech, rywale: Niemcy, Rosja, Finlandia

24 – 25.08 dwudniowy turniej w Polsce z udziałem Gruzji, Szwecji, Belgii (miejsce turnieju zostanie podane w terminie późniejszym)


Terminarz kwalifikacji do EuroBasketu 2017:

Polska – Portugalia – środa, 31 sierpnia 2016 r.

Białoruś – Polska – sobota, 3 września 2016 r.

Polska – Estonia – środa, 7 września 2016 r.

Portugalia – Polska – sobota, 10 września 2016 r.

Polska – Białoruś – środa, 14 września 2016 r.

Estonia – Polska – sobota, 17 września 2016 r.

źródło: pzkosz.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments