To był styczeń 2003 roku. Kobe Bryant wchodził na szczyt swoich możliwości. Los Angeles Lakers walczyli o mistrzostwo. Seattle SuperSonics nie mieli bladego pojęcia, jak go tamtej nocy zatrzymać. Gdy odpalił z dystansu, rzucał, rzucał, rzucał… 

Kobe Bryant i Shaquille O’Neal nadal stwarzali pozory udanego związku. Ten gnił od środku, więc często było tak, że gdy jeden z nich od początku spotkania przejawiał dobrą dyspozycję, drugi tracił odrobinę ze swojej motywacji. Tamtej nocy to Black Mamba zdominował swojego rywala. Trafił dziewięć trójek z rzędu i szybko wszystko stało się jasne.

Skończył mecz mając na koncie 45 punktów i będąc 12/18 z dystansu, co pozostało najlepszym wynikiem w jego karierze. Kibice zarówno Seattle SuperSonics, jak i Los Angeles Lakers Lakers w zdumieniu oglądali widowisko, jakie zaserwował im 24-latek. Wówczas Bryant pobił rekord liczby trójek w sezonie regularnym, który w 1996 roku ustanowił Dennis Scott. Lakers wygrali 119:98.

Nigdy w życiu nie widziałem tak fenomenalnej serii – mówił po tym meczu Phil Jackson. To słowa człowieka, który z Michaelem Jordanem zdobył sześć mistrzostw. Tamten sezon Lakers musieli jednak spisać na straty. W play-offach odpadli w starciu półifnałowym z San Antonio Spurs, którzy później zdobyli mistrzostwo NBA. Rekord 12 trójek poprawił dopiero Stephen Curry trafiając jedną więcej w listopadzie 2016 roku przeciwko New Orleans Pelicans.

Koniecznie przypomnijcie sobie wielkie widowisko Black Mamby.

NBA: Warriors i Antetokounmpo? Skoro udało się z Durantem

2 KOMENTARZE

  1. Kawhi jak by chciał to by pobił rekord trójek Currego.Ale mu nie zależy na rekordach jak Kobiemu czy M.Jordanowi.

    • Ale Ty jesteś fajny.. Z własnego doświadczenia wiem, że dziewczyny lubią głupków 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj