Gonzaga Bulldogs, dla której występuje Przemysław Karnowski, w rundzie Sweet Sixteen pokonała West Virginię 61:58 Maćka Bendera i awansowała do Elite Eight turnieju NCAA! Polski środkowy Zags był jedną z najlepszych postaci meczu notując na swoje konto 13 punktów i 5 zbiórek. Starcie w samej końcówce przerodziło się w intensywny pościg.

WEST VIRGINIA – GONZAGA BULLDOGS 58:61

To nie była dla Przemka Karnowskiego i Gonzagi Bulldogs łatwa przeprawa. W samej końcówce koszykarze trenera Marka Few przegrywali 3 punktami, ale zdobyli 6 ostatnich oczek spotkania, ostatecznie łamiąc serca kibiców West Wirginii, w której składzie jest Maciek Bender. Nie doczekaliśmy się jednak polsko-polskiego pojedynku. Maciek w trakcie turnieju nie zagrał nawet minuty. Zags w drugiej połowie prowadzili już 8 punktami, ale pozwolili przeciwnikowi wrócić do rywalizacji.

Kontrolę zespół ze Spokane odzyskał dopiero w samej końcówce. Zags w fazie Elite Eight zagrają dopiero trzeci raz w historii uczelni. Karnowski spędził na parkiecie 29 minut, w trakcie których zanotował 13 punktów (6/8 FG), 5 zbiórek, 2 asysty i przechwyt. Jednak bohaterem meczu dla Zags był Jordan Mathews, który choć skończył mecz z 4/12 FG, to w samej końcówce trafił trójkę, która wyprowadziła jego drużynę na prowadzenie. Virginia w swoim ostatnim posiadaniu dwa razy zbierała piłkę po niecelnych próbach, ale dobra obrona Bulldogs uniemożliwiła im wyrównanie stanu meczu. Zags trafili tylko 18 ze swoich 44 prób z gry! Zawodnicy popełnili aż 51 fauli.

Przed ekipą Marka Few rywalizacja o awans do Final Four! W kolejnym pojedynku ekipa Gonzagi zmierzy się z uczelnią Xavier.