Ledwo co zdążyliśmy ochłonąć po pełnej emocji i transferów nocy z draftem NBA, a już zespoły serwują nam kolejną wymianę. Jak informuje Adrian Wojnarowski Utah Jazz doszli do porozumienia z Oklahomą City Thunder w sprawie zmiany pracodawcy przez Derrica Favorsa.


Oto jak przedstawia się pełna wymiana:

Thunder otrzymują: Derricka Favorsa oraz przyszły pick pierwszej rundy draftu

Jazz otrzymują: przyszły pick drugiej rundy draftu

Organizacja z Utah generuje w ten sposób miejsce w salary cap i gwarantuje sobie większą elastyczność podczas zbliżającej się wielkimi krokami wolnej agentury. Według Bobby’ego Marksa Jazz dzięki wymianie znajdą się 13 milionów poniżej podatku od luksusu, co przy zgodzie Mike’a Conley’a na częściową obniżkę pensji pozwoli na podpisanie rozgrywającego, unikając dodatkowych kosztów.

Thunder natomiast kontynuują zbieranie kolejnych picków. W tym momencie aż do 2027 roku w każdym z draftów posiadać będą w pierwszych rundach przynajmniej po dwa wybory. W zamian biorą na siebie warty w najbliższym roku 9.7 mln dolarów kontrakt. Derrick Favors posiada dodatkowo opcję zawodnika na sezon 2022-23 wartą 10.1 mln dolarów.

Podkoszowy został wybrany w pierwszej rundzie draftu 2010 przez Brooklyn Nets, jednakże to w ekipie Jazz spędził łącznie aż 10 lat. W poprzednim sezonie notował średnio 5,4 punktu i 5,5 zbiórki w 15,3 minuty spędzane na parkiecie.

2 KOMENTARZE

  1. Jazz będa żałować że go oddali. Kto tam będzie zmiennikiem Goberta, kto zagra większe minuty pod koszem gdy np. Gobert złapie jakąś kontuzję? Zdecydowanie zły ruch, trzeba już było raczej oddać B. Bogdanowica. A poza tym nie jestem zwolennikiem podpisywania Conleya za dużą kasę, chyba że za góra 10 baniek !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj