Billy Donovan nie jest już trenerem Oklahomy City Thunder. Po pięciu sezonach pracy 55-latka obie strony zdecydowały się nie przedłużać umowy dotychczasowego szkoleniowca.

Wbrew wcześniejszym doniesieniom Billy Donovan nie będzie kontynuował pracy w Oklahomie City Thunder. Kontrakt 55-letniego szkoleniowca wygasł wraz z serią przeciwko Rockets oraz zakończeniem sezonu i choć początkowo obie strony wyrażały zainteresowanie przedłużeniem umowy, to współpraca nie będzie kontynuowana.

Zdaniem Adriana Wojnarowskiego z ESPN na przeszkodzie stanęła wizja przebudowy Thunder, która nie pasuje do sposobu pracy Donovana. W nadchodzących latach OKC będzie opierać swój zespół o kwitnące talenty Shaia Gilgeousa-Alexandra, Luguentza Dorta czy Dariusa Bazley’a, a także przyszłe wybory draftu.

Donovan był trenerem „Grzmotów” od 2015 roku, kiedy to po 19 latach pracy na Uniwersytecie Florydy przeniósł się do stanu Oklahoma. To za jego kadencji zespół awansował do finałów konferencji zachodniej, gdzie po pamiętnej serii przeciwko Golden State Warriors Thunder przegrali 3-4.

Postać Billy’ego Donovana może okazać się kluczowa na rynku wolnych agentów. 55-latek może stać się głównym celem Indiany Pacers, Chicago Bulls, New Orleans Pelicans czy Philadelphii 76ers, czyli zespołów, które w ostatnim czasie pożegnały poprzednich szkoleniowców.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments