Po imponujących ruchach na rynku transferowym pech dopadł również Chicago Bulls. Wiele wskazuje na to, że początek sezonu zasadniczego opuści Patrick Williams, który nabawił się urazu kostki.


Patrick Williams doznał poważnego skręcenia lewej kostki podczas opcjonalnego treningu indywidualnego 15 września. Amerykańskie media o urazie zawodnika Chicago Bulls poinformował jednak dopiero wczoraj. Williams przechodzi obecnie codzienną rehabilitację, a wstępne badania wskazują, że powrót do pełnej sprawności zajmie 20-latkowi od 4 do 6 tygodni. Sezon zasadniczy NBA rozpoczyna się już 19 października.

To może oznaczać, że Williams nieubłaganie opuści kilka spotkań sezonu zasadniczego. W pierwszym tygodniu rozgrywek Byki zmierzą się z Detroit Pistons (dwukrotnie), New Orleans Pelicans i Toronto Raptors. W miejsce 20-latka Billy Donovan – szkoleniowiec Bulls – może desygnować do gry Alize Johnsona, którego Brooklyn Nets musieli pozbyć się z ogromnym bólem. Na „czwórce” może wystąpić również Stanley Johnson, a w przypadku gry niższą piątką nawet Derrick Jones Jr.

W swoim debiutanckim sezonie na parkietach NBA Williams nie miał żadnych problemów ze zdrowiem. Skrzydłowy Bulls opuścił zaledwie jedno z 72 spotkań rozgrywek zasadniczych, w których notował średnio 9,2 punktu, 4,6 zbiórki oraz 1,4 asysty na mecz, trafiając przy tym 48,3% rzutów z gry. Na swoim koncie ma dodatkowo kilka imponujących występów, jak ten przeciwko Brooklyn Nets (24 punkty, 5 zbiórek, 9/14 z gry w tym 3/4 za trzy), Orlando Magic (23 punkty, 6 zbiórek, 6/9 z gry) czy Toronto Raptors (23 punkty, 9/14 z gry), choć Bykom może zabraknąć przede wszystkim jego gry defensywnej.

Chicago Bulls poinformowali również, że ogromne postępy w kwestii powrotu do zdrowia poczynił Coby White. Sztab medyczny Byków spodziewa się, że 21-latek powróci do rotacji w listopadzie. Przypominamy, że rozgrywający przeszedł w czerwcu operację lewego ramienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here