Kierownictwo NBA rozpatrzyło wniosek Andrew Wigginsa w sprawie wyjątku od konieczności szczepienia w rejonie San Francisco ze względów religijnych. Liga nie zmieniła swojej decyzji i na chwilę obecną zawodnik nie będzie mógł brać udziału w domowych spotkaniach Golden State Warriors.

Jeszcze wczoraj informowaliśmy, że niezaszczepione gwiazdy Golden State Warriors i Brooklyn Nets mogą mieć w nadchodzącym sezonie poważny problem. Przepisy w Nowym Jorku i San Francisco wymagają bowiem, by każdy uczestnik imprez na zamkniętej przestrzeni (hali) był w pełni zaszczepiony przeciwko COVID-19. Kyrie Irving ze spokojem poinformował, że nie otrzymał jeszcze swojej dawki, co na ten moment wyklucza go ze spotkań rozgrywanych w Barclays Center.

Andrew Wiggins zdecydował się natomiast na złożenie wniosku o wyjątek, powołując się przy tym na kwestie religijne. Skrzydłowy Wojowników miał nadzieję, że liga weźmie to pod uwagę i mimo że zaszczepionych jest już 90% graczy NBA, wstawi się w tej sprawie za nim. Komunikat opublikowany dziś w nocy przez ligę mówi jednak jasno – Andrew Wiggins nie będzie mógł występować w domowych meczach Warriors, jeśli nie zdecyduje się na szczepienie.

– NBA rozpatrzyła i odrzuciła wniosek Andrew Wigginsa o zwolnienie religijne z Departamentu Zdrowia Publicznego San Francisco, wymagającego szczepienia przeciw COVID-19 dla wszystkich uczestników w wieku 12 lat i starszych dużych imprez w zamkniętych przestrzeniach. Wiggins nie będzie mógł grać w domowych meczach Warriors, dopóki nie spęłni obowiązujących w mieście wymagań dotyczących szczepień – czytamy w komunikacie.

Decyzja ta zamyka najprawdopodobniej drzwi także Irvingowi, który słynie z nietypowego zachowania poza parkietem. W zeszłym sezonie gwiazda Brooklyn Nets kilkukrotnie opuszczała spotkania swojego zespołu bez uzasadnionej przyczyny tudzież wcześniejszego kontaktu z klubem. Wiele wskazuje zatem na to, że Kyrie może nawet poświęcić znaczną część należnej mu z kontraktu kwoty, by ostatecznie postawić na swoim. Włodarze Nets mogą koniec końców rozważyć transfer zawodnika, by pozyskać kogoś, kto będzie dostępny na przełomie całego sezonu.

Trudna decyzja czeka również Boba Myersa – generalnego menadżera GSW. Czy kierownictwo Wojowników będzie analizować możliwość handlu zawodnikiem, by ten, nie pomijając dodatkowych ograniczeń i obostrzeń dla niezaszczepionych, mógł w spokoju rozegrać cały sezon? W minionych rozgrywkach 26-latek notował średnio 18,6 punktu, 4,9 zbiórki i 2,4 asysty, trafiając 47,7% rzutów z gry, w tym 38% prób zza łuku. Pierwszy mecz sezonu zasadniczego przed własną publicznością Warriors rozegrają 21 października przeciwko Los Angeles Clippers.

Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna

 • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  29 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments