Reggie Miller członek Galerii Sław NBA uważa, że Zion Williamson powinien schudnąć 30 funtów, czyli około 13 kilogramów. Według legendarnego zawodnika Pacers młody lider Pelicans jest w tej chwili za ciężki.


Prośba Millera może się jednak okazać za trudna do zrealizowania.

Uwielbiam jego siłę i moc, ale osobiście uważam, że jest zbyt ciężki, aby grać. Myślę, że zarządzają jego minutami, ponieważ chcą uniknąć poważnej kontuzji. On musi być trochę szczuplejszy, aby kolana i dolna część pleców nie były tak mocno obciążone. Mam nadzieję, że po tym, jak zrozumieli, że muszą mądrze zarządzać jego minutami, teraz również zaczną lepiej zarządzać jego dietą. Zion musi schudnąć 15, 20, 25 funtów, jeśli chce grać 32-36 minut w meczu i jeśli chce w następnym sezonie rozegrać 70-82 spotkań. Liga na to liczy i on musi zrozumieć, że zrzucenie wagi jest konieczne” – powiedział Miller.

(30 funtów to około 13 kilogramów, 20 funtów to 9 kilogramów)

W trakcie swojego debiutanckiego sezonu Williamson wystąpił w tylko 24 meczach Pelicans. Tuż przed startem sezonu doznał kontuzji łąkotki i musiał poddać się operacji. Wrócił dopiero w styczniu. W 24 rozegranych dla Pelikanów spotkaniach Williamson notował średnio 22,5 punktów, 6,3 zbiórki i 2,1 asysty. Na boisku spędzał średnio 27,8 minut i rzucał ze skutecznością 58,3% z pola, 42,9% zza łuku (6/14) i 64,0% z linii rzutów wolnych.

Według oficjalnych danych Williamson waży około 285 funtów (130 kg). Już podczas gry w NCAA, wielu ekspertów uważało, że największym problemem utalentowanego gracza są właśnie nadmierne kilogramy. Podczas rywalizacji w bańce Orlando dyskusja nt. wagi Williamson powróciła. Według Millera oraz wielu innych ekspertów Zion musi schudnąć, gdyż w tej chwili jego stawy są nadmiernie obciążone. Biorąc pod uwagę bardzo eksplozywny styl gry pierwszoroczniaka, zrzucenie masy wydaje się koniecznością i priorytetem na nadchodzące miesiące.

Podczas debiutanckiego sezonu Williamson był często krytykowany za swoją wagę. Mimo to, sezon w jego wykonaniu był jednym z najbardziej efektywnych w historii NBA. Wciąż musi jednak dużo pracować nad rzutem za 3 punkty oraz wyższą efektywnością z linii rzutów osobistych. W grze Ziona dostrzegalne są również duże braki w zakresie gry obronnej. Problemy w tym aspekcie są w przypadku debiutantów normą, w związku z czym należy się spodziewać, iż wraz ze wzrostem doświadczenia gra Ziona w defensywie na pewno ulegnie poprawie.

Drużyna Pelikanów całkowicie zawiodła w ostatnich meczach sezonu zasadniczego. Mimo dość łatwego grafika nie udało się awansować do fazy playoff. Dla młodej ekipy z Nowego Orleanu niepowodzenie w Orlando może być jednak cenna nauka na przyszłość.
Subscribe
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz Es
Grzegorz Es
12 sierpnia 2020 16:33

Tak on waży 130 kg jak Serena Williams 67 😉

Virgilio Vivacemente
Virgilio Vivacemente
13 sierpnia 2020 06:55
Odpowiedz  Grzegorz Es

Jesteś rasistą! Z pewnością mizoginem. Skoro Serena mówi, że ma 67 kg, to na pewno ma. Ona jest szczera, szlachetna, kulturalna, skromna i szczupła.

icenumerocinq
icenumerocinq
12 sierpnia 2020 16:37

Może ma grube kości.

Marian Pazdzioch syn Jozefa
Marian Pazdzioch syn Jozefa
12 sierpnia 2020 17:27

Jest tak gruby, że biga jak miś Jogi. NBA lansuje go na supergwiazdę ale taki kotlet na pełnej intensywności gry nie wytrzyma nawet jednego pełnego sezonu. Będzie z niego drugi DMC, dwa miesiące gry i pół roku leczenie kontuzji.

Edytowane 1 miesiąc temu przez Marian Pazdzioch syn Jozefa
Kareem
Kareem
12 sierpnia 2020 19:25

Zion max 3 sezony i dowidzenia.

CoNroBA
CoNroBA
13 sierpnia 2020 11:27

Serio? Ale odkrycie!!! Wow

Manek
Manek
13 sierpnia 2020 16:48

Jednym z najbardziej efektywnych w historii NBA??? Kolo zagrał 24 spotkania, a PER jest wskaźnikiem bardzo nieefektywnym.

Edytowane 1 miesiąc temu przez Manek